Ciśnienie
samochód
Twórca: Jody Roberts
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Stosowanie świec żarowych jako czynnik minimalizujący produkcję szkodliwych spalin

Własnością specyficzną silnika wysokoprężnego jest proces spalania który różni się od tej reakcji w silniku benzynowym. O ile w tym ostatnim zapalenie mieszanki przebiega w wyniku iskry elektrycznej ze świecy zapłonowej, o tyle w silniku wysokoprężnym w pierwszej kolejności dochodzi do sprężenia powietrza do nadzwyczaj dużego ciśnienia. Świece żarowe w Fordzie Focus grzeją powietrze w komorze spalania do maksymalnej temperatury w okresie od kilku do kilkunastu sekund. O tym, że pracują świadczy zapalona pomarańczowa kontrolka na desce rozdzielczej. Załącza się, kiedy przekręcamy kluczyk w stacyjce. Z włączeniem napędu trzeba poczekać póki nie zgaśnie. W trakcie jazdy świece żarowe nie pracują. Jeśli w czasie jazdy zaświeci się kontrolka świec żarowych, potrzebna jest wizyta w warsztacie.
zbiornik
Twórca: Elliott Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

W jakich zbiornikach przechowuje się niebezpieczne substancje? Jakie normy muszą spełniać?

Do bardzo dużej zadań przeznaczone są specjalne zbiorniki, dzięki którym możliwe jest przechowywanie różnych substancji w zgodzie z różnymi normami. Tego typu zbiornikami są te do przechowywania materiałów trujących albo żrących.
Automatyka przemysłowa
Twórca: connectors distribution box
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Bardzo duża pomoc w działaniach przemysłowych, czyli co to jest automatyka przemysłowa oraz jak prezentuje się jej system

Wszystko, co ułatwia nam codzienne życie i pracę jest bardzo potrzebne. Nie tylko odciąża to ludzi, lecz także pozwala na dotarcie w miejsca, gdzie nikt zwyczajnie nie dotrze. Dlatego też tak istotna w dzisiejszych czasach jest automatyka. Już sama nazwa wskazuje, że automatyka przemysłowa to dział automatyki, mający zastosowanie w przemyśle.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.