Broń wykorzystywana w przeszłości – jakie jej rodzaje charakteryzowały się największą popularnością?

Broń niestety była użytkowana od zarania ludzkości. W początkach najprawdopodobniej jej rolę pełniły twarde przedmioty, chociażby kości, jednak wraz z rozwojem człowieka, rozwijana była też ta strona jego życia. W okresie starożytnym jedną z najbardziej popularnych broni była włócznia, która pozwala na widowiskową walkę na większych odległościach. Już od czasów starożytnych człowiek używał też mieczy, których produkcja z czasem stała się utożsamiana ze sztuką.

Strzały
Wykucie miecza, który był ostry, odporny, a jednocześnie odpowiednio lekki było dosyć trudnym zadaniem. Dodatkowo, właściciele mieczy mieli na uwadze ich wygląd. Miecze były czasami bogato dekorowane.

Odwiedź mój serwis (https://www.koshayogaco.pl/pl/) - wystarczy kliknąć na podany niżej link i tam możesz przeczytać dodatkowe treści na ten pasjonujący wątek.

Najzamożniejsze osoby decydowały się na ozdabianie rękojeści miecza szlachetnymi kamieniami. Czasami były one inkrustowane złotem. Bronią, która zapewniała człowiekowi duże pole do popisu były łuki tradycyjne. Łuki robiono z drewna, a ich produkcja była dosyć wymagająca.

Łuk musiał być bowiem dobrze wyważony, aby zagwarantować nośność strzały. Łuki, podobnie jak miecze, zdobiono. Ta broń idealnie sprawdzała się nie tylko na polu walki, ale również podczas polowań. Posługiwanie się łukiem nie było łatwe. Wręcz przeciwnie, potrzebna była umiejętność celowania i opanowanie, ponieważ wystarczyło drżenie rąk, by chybić. Przełom pojawił się w momencie wyprodukowania broni palnej. Początkowo jej wykorzystanie było trudne, jako że konieczne było jej częste ładowanie. Dziś natomiast broń jest wyposażona w magazynek składający się z dużej ilości kul. Poza tym, na rynku proponowana jest broń z celownikami. W przeszłości nadzwyczaj popularne były armaty, które sprawdzały się głównie w walce w otwartym polu, jako że siały spustoszenie w oddziałach przeciwnika.


Może zainteresują ciebie także

Militaria online - duża oferta replik asg

Siatka maskująca
Twórca: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Air soft gun to replika broni, której wielkość przedstawia się w skali 1:1, tymczasem uzbrojeniem są kulki z plastiku o rozmiarze 6mm. Istotną sprawą z perspektywy widzenia prawa w Polsce jest fakt, że repliki ASG nie są środkiem bojowym w myśl regulacji z dnia 21 maja 1990r.
Rzecz jasna, każdy kraj i region posiada własną broń, której charakter był zależny od stylu walki. Na przykład, polscy chłopi podczas insurekcji kościuszkowskiej, z braku innej broni, posługiwali się swoimi kosami osadzonymi na długich drzewcach. Dzięki temu, oddziały zyskały miano kosynierów.

Broń była nieskomplikowana, jednakże w walce okazywała się ogromnym zagrożeniem. Dziś posługiwanie się bronią w Polsce jest niedopuszczalne. Nie można posiadać broni palnej, poza osobami które otrzymały wymagane zezwolenie.
2020-02-12 07:25:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.