Stosowanie świec żarowych jako czynnik minimalizujący produkcję szkodliwych spalin

Własnością charakterystyczną silnika wysokoprężnego jest przebieg spalania który różni się od owej reakcji w silniku benzynowym. O ile w tym ostatnim zapłon mieszanki zachodzi w wyniku iskry elektrycznej ze świecy zapłonowej, o tyle w silniku wysokoprężnym w pierwszej kolejności dochodzi do sprężenia powietrza do nadzwyczaj dużego ciśnienia. Świece żarowe w Fordzie Focus ogrzewają powietrze w komorze spalania do maksymalnej temperatury w okresie od kilku do kilkunastu sekund. O tym, że pracują zaświadcza zapalona pomarańczowa kontrolka na desce rozdzielczej. Załącza się, gdy przekręcamy kluczyk w stacyjce. Z uruchomieniem napędu należy poczekać dopóki nie zgaśnie. W czasie jazdy świece żarowe nie pracują. Jeżeli w trakcie jazdy zapali się kontrolka świec żarowych, potrzebna jest wizyta w serwisie.

Auto z otwarta maską
Twórca: Upupa4me
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nowocześniejsze i coraz popularniejsze są świece żarowe ceramiczne - sprzedajemy świece żarowe Ford fiesta. Są one wykonane z wytrzymałego na wysokie temperatury tworzywa ceramicznego, jakie grzeją się do stosownej temperatury w ciągu tylko jednej sekundy. Świece żarowe w Fordzie Mondeo pracują w ekstremalnych warunkach. Dotyczy to głównie chłodnych pór roku. Świeca w chłodnym silniku musi się w parę chwil rozgrzać do temperatury 1000 stopni C, a następnie jej moduł grzejny jest narażony na najwyższą temperaturę powstałą w wyniku procesu spalania. Gdy eksploatator zgasi napęd, świeca znów ulega schłodzeniu. Dostęp do nich nie jest łatwy, wymiana lub [anodowane aluminium] naprawa potrzebuje zastosowania specjalistycznych przyrządów. By dostać się do świec żarowych, należy zazwyczaj rozebrać osłonę silnika. Do wkręcania świec służy specjalnie sformowany klucz dynamometryczny.


Może zainteresują ciebie także

Z jakiego względu warto poddać zregenerowania uszkodzoną turbosprężarkę?

biały samochód
Twórca: mick alto
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Historia turbodoładowania jest prawie tak rozwlekła, jak dzieje silnika spalinowego. Pradawna turbosprężarka oferowała ubogie wykorzystanie, była wykorzystywana jedynie do ogromnych silników, takich jak silniki okrętowe.

samochód
Twórca: order_242
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na wytrzymałość świec wpływ ma stan techniczny motoru, postać używanego paliwa, oleju, a również sposób eksploatacji auta. Jeśli auto jeździ tylko po mieście, świece żarowe do Forda Transit mogą zużyć się prędzej - świece żarowe mondeo mk3.

Równie fascynujący tekst przedstawiany jest tu, zatem odwiedź stronę www (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_myjka_domowa_techkar/weze_nylon_20m_techkar,2,3614) i upewnij się, jakie treści tam przeczytasz. One też Cię zaciekawią!

Wpływa na to duża ilość włączeń napędu, ponieważ wtenczas świece są w największym stopniu obciążone. Jeśli uszkodzeniu ulegnie jedna świeca żarowa, to wtedy najlepiej zamienić cały zestaw. Używanie świec żarowych minimalizuje emisję szkodliwych składników spalin podczas rozruchu zimnego silnika.
2020-07-28 07:35:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.