W jaki sposób można opublikować internetową stronę, podstawowe rodzaje hostingu.

Każda strona internetowa potrzebuje dwóch rzeczy, czyli adresu i miejsca na serwerze który jest podłączony do internetu, na którym umieszczone zostaną niezbędne pliki. Internetowe adresy inaczej są nazywane domenami, są one wynajmowane i w oparciu o to użytkowane przez właścicieli. Za to pliki można umieszczać w różnych miejscach. Może to być swój własny komputer, z połączeniem do sieci, ale najczęściej będzie się wynajmować miejsce na jakimś serwerze albo nawet cały taki serwer.

świadczenie usług internetowych
Twórca: Patrick Bombaert
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Potocznie usługi tego typu nazywają się hostingiem, ale w praktyce mogą one obejmować dużą ilość rozmaitych opcji, w zależności od oczekiwań klientów i ich możliwości finansowych. Najtańszy jest hosting współdzielony - .

Jeżeli szukasz analogicznych informacji, co te omówione w tym opracowaniu, to w artykule zamieszczonym tu z pewnością je znajdziesz.

Oznacza to, że na jednym fizycznym komputerze będzie się znajdować od kilku do nawet kilku tysięcy kont o określonych parametrach. Każde konto posiada określoną powierzchnię, transfer do zużycia oraz moc procesorów, a jego cena wahała się będzie od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Z reguły firmy oferujące hosting posiadają w ofercie parę rozmaitych pakietów, więc każdy będzie mógł sobie coś dobrać pod potrzeby swojego serwisu.


Może zainteresują ciebie także

Uprawnienia do prowadzenia pojazdu w tych czasach to rzecz wielce poszukiwana

złomowisko
Twórca: Daniel Jolivet
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Współczesny człowiek bez niego jest normalnie w niebywale mało wygodnej sytuacji.


Dotarcie do pracy czy w jakiekolwiek inne miejsce ma bardzo utrudnione i to dokładnie głównie z tego powodu coraz więcej osób podejmuje decyzje by zapisać się na kurs.

serwery
Twórca: Jeff Hammerquist
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Hosting współdzielony ma liczne ograniczenia, tak więc jeżeli ktoś potrzebował będzie więcej możliwości, to pomyśleć powinien o czymś bardziej wydajnym. Chętnie wybieraną opcją są przykładowo tanie serwery wirtualne. W ramach tego typu usługi klient dostaje wydzieloną część fizycznych zasobów serwera, to znaczy odpowiednią ilość dysku i pamięci, moc obliczeniową procesorów oraz transfer. Cała konfiguracja konta należy klienta, lecz przez to może on dopasować wiele parametrów do swoich potrzeb. Następną opcją jeżeli chodzi o możliwości wydajnościowe jest debian server dedykowany, to znaczy niezależna maszyna z określonymi komponentami - Techstorage. Sp z ograniczoną odpowiedzialnością. Serwery dedykowane przeważnie działają w zaawansowanych technologicznie serwerowniach, i stamtąd dzięki odpowiedniej infrastrukturze są widoczne na zewnątrz. Serwery dedykowane poradzą już sobie z naprawdę sporymi serwisami, a ich dużym plusem jest to, że da się je prosto rozbudowywać.
2020-02-15 07:21:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.