Szybki rozwój nowoczesnej techniki w dużym stopniu przyczynia się do zredukowania liczby stanowisk pracy

Słowo samoobsługa w epoce PRL-u posiadało niewiele znaczeń. Chyba przeważnie łączymy go z jadłodajniami, gdzie każdy, nolens volens, musiał obsłużyć się samodzielnie. Pomimo tego że i w XXI wieku nie w każdej restauracji pracują kelnerki, to jednakże w porównaniu z latami 60-tymi ubiegłego stulecia dużo się zmieniło. A mianowicie, praca ludzi została zastąpiona przez rozmaite systemy. Naturalnie póki co roboty nie podają obiadów, lecz na parkingach lub w różnego rodzaju wypożyczalniach pieniądze bywają inkasowane przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń.

samochody na parkingu
Twórca: Nicolas Senaud
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zawód parkingowego jeszcze nie przeszedł do historii, lecz system parkingowy - (link do artykułu) może z powodzeniem zastąpić nawet kilku pracowników. Dla zarządcy placu parkingowego wprowadzenie wymienionego systemu bywa związane ze sporymi oszczędnościami.

Jeżeli chcesz zdobyć jeszcze inne informacje na ten wątek, odkryj ponadto inne nasze witryny na podobny temat - one także są ciekawe.

Menedżerowie mogą zapomnieć o systematycznym wypłacaniu wypłaty osobie pobierającej opłaty. A przy tym należy też pamiętać, że niekiedy parking koniecznie musi być otwarty przez całą dobę, a to w końcu wymaga zatrudnienia dodatkowych osób. Dlatego świetny system parkingowy jest kupowany tak przez placówki państwie, np. szpitale wojskowe, jak i przedsiębiorstwa prywatne.

Może zainteresują ciebie także

Poziom kadry zarządzającej w Polsce, z każdym rokiem staje się coraz lepszy

Gucci
Twórca: kennejima
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Sprzedaż jest kluczowym procesem w każdej firmie. Praca handlowców i menedżerów sprzedaży ale też całej kadry zarządzającej ma istotny wpływ na efekty finansowe i znaczenie firmy na rynku.


Jeszcze pod koniec ubiegłego stulecia można było całkiem dobrze zarobić na wypożyczaniu kaset - tutaj mamy na uwadze przede wszystkim kasety VHS, które wówczas były najbardziej popularną formą utrwalania dłuższych i tych krótkich filmów. Obecnie, czyli w epoce właściwie wszędzie dostępnego internetu, wypożyczalnie tradycyjne praktycznie zniknęły z rynku, lecz operatywni obywatele w żadnym razie nie przestali zarabiać na samym wypożyczaniu. De facto popyt wpływa na podaż, co oznacza, że najrozsądniej wypożyczać rzeczy, które ludziom są rzeczywiście potrzebne, a których po prostu nie mają, np. rowery do jazdy po konkretnym mieście.

wypożyczalnia samochodów
Twórca: Paulo Henrique Rodrigues
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
I tutaj systemy wypożyczalni pomaga zminimalizować koszty związane z zatrudnieniem pracowników.
Jeżeli ktoś drobiazgowo przeanalizował pracę różnych systemów, to z całą pewnością musiał skonstatować, że nie zawsze da się zupełnie zastąpić pracę ludzi - w końcu nawet te najbardziej zaawansowane systemy ulegają awarii. A wtedy potrzebni są specjaliści, którzy są w stanie je jak najszybciej zreperować, a także pracownicy, którzy na parę godzin bądź nawet dni zastąpią niedziałające urządzenie.
2022-05-26 15:19:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.