Nowoczesna technologia jako alternatywa na tańszą wytwórczość

Współczesna technologia upraszcza nam życie od takich akcesoriów jak smartfony zaczynając jakie przykładowo pomogą nam organizować zadania na dzień kolejny aż po urządzenia wykonujące o wiele bardziej zawiłe zadania.


Lasery medyczne to narzędzia jakimi w sposób prędki i - co istotne - precyzyjny można dokonywać niezbędnych zabiegów przy czym umiejętnie użyte urządzenie nie pozostawi trwałych blizn co nie było by możliwym w przypadku tradycyjnego skalpela. Również pozostałe sfery gospodarki korzystają na nowoczesnych technologiach, przykładem może tutaj być sektor motoryzacyjny albo lotniczy, gdzie w ośrodkach badawczych wykonuje się pierwowzory motorów bądź całych samochodów. Proces planowania prawie w całości odbywa się na ekranie komputera.

Zobacz ten odnośnik - to żadnych wątpliwości świetna propozycja, która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje. Nie zwlekaj zatem i zobacz już teraz.

Inżynierowie w sposób wirtualny sprawdzają własne idee.

1
Twórca: Carlos Pacheco
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wykorzystanie komputera nie wyłącznie przyśpieszyło pracę lecz też wpłynęło na zmniejszenie kosztów. Możemy bowiem na ekranie komputerów symulować dowolne wypadki jak też ich wpływ na nowo powstały podzespół czy mechanizm. Jeżeli coś nie się nie uda można w nieskomplikowany i niedrogi sposób poprawić możliwe błędy i dopiero gdy wszystko jest gotowe wyprodukować wzornik na którym zostaną wykonane definitywne testy w realnych warunkach.

Obecnie do wytwórczości modeli testowych wykorzystuje się jeszcze w wyższym stopniu zaawansowane metody jak wydruk 3D. Umożliwia on na stosunkowo szybkie wyprodukowanie modeli oraz skontrolowanie przykładowo wzajemnego dopasowania elementów co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w wypadku planów aeroplanów albo innych, równie dokładnych i drogich założeń. Natomiast skanowanie 3D przydać może się wszędzie tam, gdzie konieczny jest dokładny pomiar przedmiotu a z jakichś przyczyn nie może się to odbyć poprzez dotykanie obiektu.


Powracamy do leczenia - w wypadkach gdy należy pacjentowi zrobić np. model czaszki bądź innego organu w celach wykonania dokładnej protezy skanowanie 3D sprawdzi się doskonale z tej przyczyny że jest procedurą bezdotykową. Analizowany przedmiot lub organ jest odwzorowywany przy pomocy siatki współrzędnych wykonanej za pomocą lasera a później druk tunel suszący przestrzenny pozwala na wykonanie bardzo dokładnego modelu protezy.
2020-07-02 07:28:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.