Wszystko, co z danymi związane jest

Zdajemy sobie sprawę, że kiedy chcemy uzyskać jakąś wiedzę, to musimy poznawać nowe rzeczy. Tak samo jest w momencie, gdy chcemy poznać jakieś prawidłowości przy dużej zbiorowości danych. Nie jest prosto wyciągnąć wnioski, gdy mamy bardzo dużo danych. Ale big data to nie kłopot, kiedy będziemy mieli obok siebie osoby, które znają się na integrowaniu i analizowaniu danych. Dzięki dobremu zespołowi osób będziemy mogli bez większych kłopotów sprawić, że dostępne dane będą niewyczerpanym wręcz źródłem informacji.


Z tego powodu gdy naprawdę posiadamy mnóstwo danych to najlepiej by wzięli się za ich obrabianie profesjonaliści, czyli ludzie, którzy naprawdę znają się na rzeczy.

Bardzo Ci się spodobał prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz także praktyczne wskazówki (http://www.foliograf.pl/oklejanie-samochodw-osobowych), które mają podobne dane na opisywany wątek - jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tu!

To sprawi, że po określonym czasie będziemy mogli korzystać z nowo zdobytej wiedzy, wiedzy, która powstała na podstawie zbiorowości danych - doczytaj Datarino.

Co można robić z danymi?
analityka danych
Twórca: Przemek Zawadzki
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kiedy już posiadamy zbiór jakiś danych musimy zabrać się za ich analizowanie. Nie możemy ogarnąć tego bez planu, bo należy mieć świadomość, co chce się zrobić i w jakim celu się to będzie robiło. Za to wszystko odpowiedzialni są analitycy. Cała ich analityka danych wiążę się ze zgromadzeniem danych, o ile nie otrzymali już zbioru pewnych danych. Następny krok polega na ich przeanalizowaniu oraz wykorzystaniu lub przygotowaniu do profesjonalnego użytkowania. W związku z tym, że jesteśmy torpedowani bardzo dużą ilością danych najczęściej już sami nie mamy pojęcia, w co wierzyć i nie do końca wiemy na podstawie, których danych wysnuwać wnioski.

Jeśli znajdująca się w tym artykule interpretacja Cię przekonuje, to poznaj ponadto pozostałe wypowiedzi na nasz temat (http://www.mtc-rental.pl/oferta.html), który został omówiony w tym miejscu.przechowywanie danych
Podpatrzone na: flickr.com
Jednak my przeciętni Nowakowie nie mamy obowiązku się, aż tak szczegółowo roztrząsać. Najistotniejsze, by umieli to ogarnąć analitycy danych. To pozwala na zrobienie porządku w różnych danych pod konkretnym kątem, a co za tym idzie mogą również pozbyć się danych, które nie pasują do konkretnej zbiorowości. Odpowiednia selekcja danych jest bardzo istotną częścią pracy analityka. Cała praca to również sensowna integracja danych. Do tego niezbędne są odpowiednie technologie informatyczne. Umożliwiają one na zgromadzenie naprawdę sporej ilości informacji w jedynym miejscu. Najczęściej integrowane są dane z różnych firm.

Doczytaj -
2019-08-08 15:07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.