Rafting to niebanalna zmiana dla sportów rekreacyjnych

Czasem zdarza się, że rezygnujemy z jakiegoś sportu tylko dlatego, iż uznajemy go za ryzykowny i przeznaczony dla doświadczonych sportowców. Tak naprawdę jednak wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, żeby sport ekstremalny przemienił się w przyjemność dla wszystkich członków rodziny.


Rafting w Bardo ze <div class="content_justify">Rafting to – najprościej mówiąc – rekreacyjna opcja flisu. Spływ ma miejsce w specjalnym [TAG=pontony
Twórca: JeffWicklein
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
lub kajaku. Większość osób, myśląc o tej dyscyplinie, wyobraża sobie rwący nurt rzeki, ryzykowne zdarzenia i konieczność używania sporej siły, by dać sobie radę z żywiołem. Istnieją jednak lokalizacje, w których spływ może przyjąć spokojny charakter, pozwalając na podziwianie krajobrazów oraz miłe spędzanie czasu z najbliższymi. Jeżeli chodzi o spokojny rafting Bardo jest najlepszym miejscem na rekreacyjne uprawianie tego sportu.

Jeśli pragniemy sprawdzić się w sporcie bardziej oryginalnym niż jazda na rowerze, albo jogging, doskonałą propozycją jest rafting. To nieprawda, iż w Polsce nie ma miejsc, w których można uprawiać spokojny, bezpieczny rafting Bardo umożliwia bowiem spróbowanie swoich sił w tej dyscyplinie nawet osobom nieletnim. W tym miejscu więcej Informacji dowiedz się więcej. Bardo to mieścina na Dolnym Śląsku, zlokalizowana w obrębie Gór Bardzkich nad rzeką Nysa Kłodzka. Na środkowym fragmencie Nysy znajduje się Przełom Bardzki, szczególnie piękny etap rzeki z wieloma meandrami. Chociaż górskie potoki zazwyczaj są rwące i groźne, w tym miejscu Nysa przybiera spokojniejsze oblicze, umożliwiając rekreacyjny spływ, uzupełniony kontemplacją miejscowej przyrody. Jest to bardzo cenne doświadczenie, bowiem podczas pokonywania rzeki pontonem można obserwować te fragmenty pejzażu, które nie są dostrzegalne od strony lądu. Jeśli, pomimo wyboru spokojnego odcinka na rzece, sporty wodne (kliknij kitesurfing dla początkujących) nieco nas przerażają, należy zwrócić uwagę na to, iż w przypadku raftingu ogromny akcent kładzie się na uchronienie uczestników przed urazami.

Intryguje Cię skąd czerpiemy informacje na zawarty w naszym artykule temat? Namawiamy zatem do nowej strony - tam mamy dla Ciebie merytoryczne źródło (https://www.vivamedica.pl/uslugi/terapia-manualna/).Spływ odbywa się wyłącznie specjalnymi, niezawodnymi pontonami lub kajakami, każdy uczestnik ma obowiązek założyć kask ochronny oraz kamizelkę ratunkową. Przed rozpoczęciem spływu, załoga jest dokładnie edukowana przez instruktora, jak należy postępować. Korzystając z tej formy rekreacji gwarantujemy sobie ruch na łonie natury oraz wyjątkową, świetną przygodę.
2020-06-20 07:28:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.