Czym jest znak towarowy oraz jakie mogą być typy znaków towarowych?

Znakiem towarowym zdoła być wszelkie oznaczenie, które można wyimaginować w sposób graficzny. Znakiem towarowym zdoła więc być szkic, rycina, forma przestrzenna, a nawet dźwięk czy też melodia. Symbol towarowy jest także nazywany mianem loga, znaku firmowego lub także znaku handlowego.

Jeśli pragniemy, żeby symbol towarowy był objęty obroną, niezbędna jest rejestracja znaków towarowych w odpowiednim urzędzie. W Polsce za rejestrowanie znaków towarowych odpowiada Urząd Patentowy RP, jakiego siedziba znajduje się w Warszawie. Prawo, jakie chroni znak towarowy jest ważne poprzez 10 lat, niemniej jednak okres ten można rzecz jasna przedłużyć.
prawo
Podpatrzone na: flickr.com
Jak już napomknęliśmy, symbole towarowe zdołają być prezentowane na rozliczne sposoby. Wśród typów symboli towarowych zdołamy wyróżnić między innymi znaki ruchome, gesty, symbole dźwiękowe, oraz także symbole słowne albo też symbole graficzne. Co więcej znakiem towarowym może być również odcień, hologram albo symbole zapachowe. Kiedy dana firma zarejestruje swój symbol towarowy, nikt nie posiada prawa z niego korzystać. Zastosowanie czyjegoś, zarejestrowanego symbolu towarowego jest niezgodne z prawem i zdoła wiązać się z znacznymi sankcjami karnymi, między innymi z grzywną. Symbol towarowy to własność przemysłowa konkretnej firmy, która go zarejestrowała.


Może zainteresują ciebie także

Jak możemy dbać o bezpieczeństwo? Co okazuje się być niezwykle przydatne?

reklama zewnętrzna
Twórca: Ryan Bodenstein
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
ochrona swojego mienia, to istotna sprawa. Każdemu zależy na bezpieczeństwie swojej własności. Całe szczęście jest już więcej firm, które mogą nam takie bezpieczeństwo zagwarantować.

rejestracja znaku
Podpatrzone na: pixabay
Jeżeli interesują nas usługi związane z wszechstronną ochroną własności przemysłowej oraz intelektualnej w dziedzinie znaków towarowych, to niewątpliwie stosowną pomoc zagwarantuje nam biuro patentowe Gdańsk. Biura patentowe funkcjonują na terenie wielu różnorodnych miast, oferta jest na tyle przestronna, że na pewno odnajdziemy interesujące nas usługi. Biura patentowe posiadają wysokie doświadczenie i duże kwalifikacje, w związku z tym we wszystkich rzeczach połączonych z obroną znaków towarowych albo również przekroczeniem praw znaku towarowego, wolno zwrócić się właśnie do biura patentowego. Więcej wiadomości na witrynie www.jwp.pl
2020-02-05 15:17:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.