Czym jest kung-fu? Czy właśnie tym, co znane jest z filmów? Tak naprawdę nie, ponieważ to bardziej skomplikowane

W drugiej połowie dwudziestego wieku w krajach Europy Zachodniej rozpoczęto nazywać kung-fu chińskimi sztukami walki. Co interesujące jednakże, w Chinach zaś definiuje się je całkowicie odmiennym terminem - wushu. Co więcej, zakres jej wykorzystywania nie pokrywa się ze zwyczajowym zakresem wykorzystywania tego terminu w krajach zachodnich.

Wushu można podzielić na współczesne wushu, które dokładnie jest określane jako xiandai wushu, sportowe wushu oraz tradycyjne. Na Zachodzie niestety do dziś istnieje pewne nieporozumienie, ponieważ kung-fu powiązane jest tylko i wyłącznie z wushu sportowym. Jednakże xiandai wushu/jingsai wushu to faktycznie dyscyplina sportowa o ambicjach olimpijskich.

trening kung fu
Twórca: Michael Cannon
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
I tu jest podział na właściwe formy, tak więc możemy powiedzieć o formach bardziej akrobatycznych, jak changquan, na drugim biegunie nanquan, czyli bardziej ustalone pozycje i mniejsza ilość akrobacji, za to dużo więcej siły fizycznej. W takim rozumieniu wyróżnia się jeszcze inny sposób, jak taijiquan, w jakim najistotniejsze są ruchy miękkie, pełne gracji, zazwyczaj wykonywane są bardzo wolno.

To ważne omówienie (https://bestbrain.pl/) dotyczy publikowanej tu tematyki, zatem jeśli jest ona warta Twej uwagi, to wejdź na ten odnośnik!

Stosowana jest też konkurencja sanda/sanshou, jest to określony rodzaj walki w rękawicach oraz ochraniaczach (na przykład na korpus). Jest bardzo zbliżona do kick-boxingu, lecz z dosyć znacznym używaniem rzutów i zepchnięć z podestu na którym odbywają się walki. W wariancie zawodowym używa się mniejszą ilość ochraniaczy, natomiast stosuje się dodatkowo uderzenia kolanami.


Może zainteresują ciebie także

Zakup umeblowania tapicerowanego, dzięki któremu mieszkanie zaprezentuje się w jeszcze większym stopniu luksusowo.

kanapa tapicerowana
Twórca: Jackie ModernMiami
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dobór mebli tapicerowanych, dzięki któremu dom zaprezentuje się bardziej luksusowo pozostaje bez wątpienia korzystnym wyborem. Przede wszystkim zaś sprawdza się w domach urządzonych nowocześnie. W takich, w jakich rządzi oryginalny design i wyjątkowo też sprawdzą się tego typu szafy, komody, sofy, bądź krzesła. Meble zrobione z tapicerki znane są z posiadanej przez siebie wysokiej jakości, co i natychmiast rzuca się w oczy.

kung fu dla dzieci
Twórca: Michael Cannon
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Styl chuantong wushu (dziedzina, jaką w krajach zachodnich nazywa się kung-fu) nie jest pewną dyscypliną sportową. Nie jest także jedną sztuką walki, gwarantuje bowiem bogactwo różnorodnych systemów, które są oparte na różnych koncepcjach i zasadach. To bogactwo naprawdę jest ogromne, co powoduje, że powszechnie rozpoznane klasyfikacje stanowią nadmierne uproszczenie.

Jeśli znalezione przez Ciebie tu porady są zbyt skąpe, to ta wskazówka z www na pewno będzie godna Twojej uwagi.

Mimo to, czasem takie uproszczenie jest niezbędne, ażeby ogarnąć wielość form tej cudownej sztuki walki. W Polsce jest parę szkół, w których jesteśmy w stanie się nauczyć tej sztuki walki. Najbardziej profesjonalne są w Warszawie, jak kung fu Warszawa Ursynów, szkoła z długoletnią tradycją, która wytrenowała już dużą ilość pasjonatów tej niezwykłej dyscypliny. Kliknij tu: .
2019-09-01 08:08:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.