W jaki sposób słowo inteligencja przestało opisywać tylko obywateli, a zaczęło odnosić się także do domów mieszkalnych

Słowo inteligencja jeszcze do niedawna odnosiliśmy tylko do osób, a więc inteligentny facet to taki, którego wyróżniają błyskotliwość umysłu oraz wrodzona bądź nabyta umiejętność radzenia sobie w każdej, nawet tej najbardziej trudnej sytuacji w życiu.


mieszkanie
Twórca: Bill Wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wraz z rozwojem współczesnej techniki pojawiło się zupełnie nowe sformułowanie, a mianowicie sztuczna inteligencja. Gdy już się do niego w miarę przyzwyczailiśmy, to okazało się, że teraz mamy do czynienia z inteligentnymi domami.

Zerknij na opublikowany (czystygabinet.pl/110-preparaty-i-srodki-do-zwalczania-os) tekst, a z pewnością niesamowicie Cię zaintryguje, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje dotyczące omawianego tematu.

Sprawdźmy zatem, czy rzeczony termin ma cokolwiek wspólnego ze znanym nam od dziecka słowem inteligencja. Mrzonki o urządzeniach, a szerzej rzecz ujmując, o rozwiązaniach, które znacząco zmieniłyby powszednie życie człowieka, już od dawna towarzyszyły ludzkości. Zwariowane, jak na wiek renesansu, idee Leonarda da Vinci, niesłabnąca wena twórców gier internetowych i filmów, aż nareszcie perypetie bohaterów wykreowanych przez literatów ze Stanisławem Lemem na czele, poświadczają o prawdziwości tezy postawionej w powyższym zdaniu.

łazienka
Twórca: Bill Wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W rzeczonym wypadku chodzi nam jednak o wybudowanie domu, który jeszcze nie wyręczałby całkowicie człowieka w ściśle określonych czynnościach, lecz znacznie ułatwił mu wykonywanie wielu obowiązków - porównaj na Andrew Lucas. Zaoszczędzony w ten sposób czas można następnie wykorzystać na inne, nierzadko dużo bardziej przyjemne powinności.

Podobny intrygujący tekst przedstawiany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę umowa przeniesienia własności i sprawdź, jakie informacje tam znajdziesz. One także Cię zaciekawią.

Inteligentny budynek to więc taka budowla, która w pewien sposób ma odgadywać myśli człowieka i podejmować właściwe decyzje. Powyższe stwierdzenie jesteśmy w stanie zobrazować takim oto przykładem: regulacja temperatury w pokojach może odbywać się automatycznie, czyli bez udziału właściciela. W lutym, kiedy rtęć termometru na zewnątrz spada do minus 10 stopni, to nasz inteligentny dom zareaguje we właściwy sposób, czyli podniesie temperaturę pieca do adekwatnej wartości. Bardzo podobnie rzecz się przedstawia w przypadku działania klimatyzacji w czasie sierpniowych upałów.

Zasada tak przedstawionych działań nie pozostaje rzecz jasna żadną tajemnicą. Po prostu inteligentny dom bywa naszpikowany elektroniką aż do granic wytrzymałości. Zamontowane tu i tam czujniki odpowiadają także za domowe pieniądze, a konkretniej za oszczędne gospodarowanie budżetem. Jak zapewne zauważamy, dzisiaj duży nacisk kładzie się na ochronę środowiska i korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Inteligentny budynek rewelacyjnie wpisuje się w powyższą filozofię - przykładowo można przecież tak zaprogramować załączanie się lampek przed drzwiami frontowymi, aby świeciły się jedynie po zapadnięciu zmroku.
2020-06-13 07:22:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.