Zawód związany z wyjazdami podróżniczymi

W cztery strony świata, w każdy zakątek i do każdego miasteczka – podróżujemy. Od kiedy granice odeszły do lamusa możemy sobie na to pozwolić. Jako obywatele Unii Europejskiej i Strefy Schengen możemy także podejmować pracę w wielu miejscach kontynentu.


Razem z naszym podróżowaniem do boju ruszyły auta – większe, mniejsze, ale przede wszystkim te, w których nie siedzą żądni przygód wycieczkowicze, lecz pracujący ciężko kierowcy TIR-ów i innych troszkę mniejszych pojazdów.

Biały samochód dostawczy
Twórca: Raphael Desrosiers
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Trudnią się przede wszystkim transportem ładunków, przewożeniem różnych rzeczy o rozmiarach wielkogabarytowych, aut, części do pojazdów, transportują wszystko, nawet to, co nazywa się tak dziwnie, że nie wiedziałbyś jak o to zapytać.

Jeżdżą do odległych państw, jak w kierunku zachodnim to trafiają na znajomych z Anglii, Francji czy Hiszpanii, inaczej klaruje się sytuacja we Wschodniej Europie, tam nikt ze świata zachodniego nie chce jechać wykręcając się, że język obcy, obce zwyczaje i tradycje, a do tego niebezpieczeństwa. Z tego też względu nasze firmy transportowe wywożą ładunki na Wschód, dzięki temu przejmują większość zleceń, których firmy zachodnie nie chcą się podjąć.

W większości firm obowiązuje taki system, że da się pracować bez przerwy przez 21 dni, a później dostać tydzień wolnego lub tradycyjny czas pracy – tygodniowy, a sobota i niedziela wolne.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (https://4cup.eu/oferta/) naszego opisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. Tam rozproszymy wszystkie Twe wątpliwości.

Większość osób woli drugi wariant, najczęściej ze względu na najbliższych. No bo rozłąka trzytygodniowa to niekoniecznie tragedia, ale jak jest możliwość spotkać się z rodziną w czasie weekendu – to właściwie wybór jest oczywisty.

-----------
Zobacz propozycję: Przewóz z
Zespół autobusów
Twórca: Jeff Attaway
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kierowca TIR-a może nieźle zarobić, ale realizuje tym samym bardzo ciężką pracę. Cały czas jest się w trasie, śpi się w aucie, zatrzymując się na stacjach benzynowych albo na specjalnych miejscach postojowych.

Zaaferowały Cię informacje zaprezentowane w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę (http://www.pbokaszynski.pl), która również Cię się będzie podobać.

Niezdrowo się odżywia, ciągle jest w innym miejscu, więc niełatwo jest mu odnaleźć punkt odniesienia, a takim miejscem jest dom.

Przykładowo, mając zły dzień w pracy, więc kiedy wracamy do domu, choć na trochę się uspokajamy, jesteśmy u siebie. Kierowca TIR-a tego nie ma, bo zaraz czeka go kolejna trasa pełna przygód.

Podsumowując, praca tirowca nie jest dla każdego. Większość z nas lubi podróże, ale na wakacje. Takie podróżowanie, gdzie czas nagli, a zdrzemnąć się można tylko na parkingu, to nie opcja dla każdego.
2019-12-10 12:09:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.