Kiedy należy zamontować monitoring?

Bardzo często pojawia się kwestia ochrony prywatności, a także możliwościach zwiększania bezpieczeństwa zarówno w naszych domach prywatnych, jak również przestrzeniach publicznych oraz przemysłowych. Niemało dużych miast zdecydowało się na założenie monitoringu w najczęściej odwiedzanych miejscach, przede wszystkim przy deptakach, dworcach itd. Monitoring przemysłowy umieszczany jest również w dużych zakładach pracy, jak również na firmowych posesjach, parkingach, sklepach, supermarketach czy parkach.
kamery przemysłowe
Zazwyczaj każdy z nas zgadza się, aby umieszczać kamery w miejscach publicznych. Mamy świadomość, że może być on pomocny w przypadku rozmaitego rodzaju niebezpiecznych sytuacji. To prawda, w niektórych przypadkach jesteśmy znacznie spokojniejsi, kiedy wiemy, że ”wiszą” nad nami kamery, np. podczas przejścia przez ciemny tunel podziemny. Tego rodzaju nagrania wielokrotnie są koniczne policji w złapaniu przestępców. Wielu właścicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych umieszcza rejestratory cyfrowe, żeby przeciwdziałać ewentualnym włamaniom czy zniszczeniom. Dzisiaj większość z nas przyzwyczaiła się już do tego, że w marketach albo sklepach możemy być obserwowani w telewizji przemysłowej, która odtwarza obraz nagrywany przez monitoring przemysłowy (zobacz również - rejestrator kamer ip). Takie obserwowanie wielokrotnie nas już totalnie nie oburza - w niejednej sytuacji nawet nie zwracamy na to uwagi. Takie nagrania w wielu sytuacjach wspomagają w ujęciu złodziei.


Może zainteresują ciebie także

Czym jest grzałka do bojlera, dlaczego się jej używa oraz co należałoby wykonać, gdy się zepsuje?

Strona Zumi.pl - kwiecień 2007r.
Twórca: Zumi.pl
Podpatrzone na: http://www.zumi.pl
Znaczna ilość Polaków zamieszkuje w domach wybudowanych jeszcze w tak zwanym czasie słusznie zakończonym. Są to przeważnie bloki, w jakich wielokrotnie nie ma w tzw. standardzie wręcz gorącej wody w kranach.


monitoring
Trochę inny stosunek mamy jednak do kamer montowanych w miejscach naszej pracy. Niezwykle chronimy naszą prywatność, a oprócz tego nie lubimy, kiedy nasz pracodawca chce zbytnio nas kontrolować. Większość ludzi złości także fakt, że w prywatnych posesjach montowane są kamery. Należy pamiętać przy tym, że sprawy monitoringu są regulowane prawnie. Bez wątpienia nie można upubliczniać nagrań, które były zarejestrowane kamerą przemysłową. Zobacz:

Osoby, które zastanawiają się nad zamontowaniem kamer powinni wiedzieć o tym, iż w sytuacji najnowocześniejszego, a jednocześnie najskuteczniejszego sprzętu do monitoringu, nie będzie to inwestycja tania. Zapłacić trzeba będzie nie tylko za urządzenie, lecz również za jego fachowy montaż.
2020-09-10 09:11:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.