Która folia dla twojego urządzenia będzie dobra?

Panuje przekonanie, że w rzeczywistości każda folia jest inna. Czy to prawda? Oto najpopularniejsze rodzaje folii na wyświetlacz.


Takie akcesoria na komórkę, typu folia są w istocie potrzebne. Jeśli codziennie nosisz własny smartphone w kieszeni, jego ekran podatny jest na zniszczenia i zarysowania.
akcesoria na komórkę
Twórca: Microsoft
Podpatrzone na: Microsoft
By temu zapobiec, należałoby zaopatrzyć się w tego typu gadżet jak folia na telefon czy etui (folia na telefon). Fałszem jest, że folia jest w stanie zniszczyć wyświetlacz, zmniejsza czułość na dotyk i niszczy wrażenia wzrokowe. W rzeczywistości folia może ochronić każdego smartphona przed dużą ilością nieładnych rys – to one psują jego design.


Obecnie dostępne są dwa rodzaje folii – wersja tradycyjna z klejem na bazie akrylu i silikonowe.

Zaintrygował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co znajdziesz w ofercie (https://shoplet.pl/), która odnosi się do pokrewnej kwestii.

Jeśli chodzi o folie mające klej z akrylu, to są one znane od paru lat i posiadają rzesze swoich wielbicieli (szeroki wybór zobacz online) . Takie akcesoria na komórkę jak akrylowa folia powoli znikają z oferty. Jeśli już odszukamy taką folię, będzie ona bardziej współczesna i dopasowana do obecnych urządzeń.


Salon, BB Magnolia Apartments
Twórca: B&B Magnolia Apartments
Podpatrzone na: B&B Magnolia Apartments


Teraz częściej spotykana jest folia na telefon, jaką nierzadko nazywa się bezklejową. Prawdę mówiąc, to folia z silikonu – i to dokładnie silikon pełni rolę kleju. Folie bezklejowe to takie, które nie posiadają go, ale silnie przylegają do ekranu – nie oddziałują na niego jednakże bezpośrednio.


Zaparkowane samochody na parkingu
Twórca: Tony Webster
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jakie zalety posiada folia na telefon? Jeśli jest właściwie przyklejona (nie widać bąbelków powietrza), to właściwie jest niezauważalna. Pomimo, że jest doklejona do ekranu, to nie zmniejsza jego czułości na dotyk i nie wpływa na jego funkcjonalność. Jeśli folia posiada już parę lat i jest bardzo porysowana, wystarczy zmienić ją na nową. Folię można potraktować jako ciągłe zabezpieczenie ekranu lub chwilowe rozwiązanie – w obydwu funkcjach sprawdza się świetnie.


Może zainteresują ciebie także

Życie bywa wyłącznie życiem i nieraz postawi nas w takiej sytuacji, że musimy korzystać z usług prawnika

Gdańsk Motława
Twórca: Michał Paluchowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nieraz wypadek losowy jest skutkiem świadomego działania, nieraz kwestią zupełnego zbiegu okoliczności, a my musimy zwyczajnie się bronić, by uwierzytelnić swoją rację.


Wypadki mogą być rzeczywiście wszelkie.


Słabym punktem jest to, że czasami folię trudno przykleić, trzeba dużej precyzji, wytrwałości i zręcznych palców.


Chociaż producenci smartphonów dokładają starań, by ich urządzenia były bardziej wytrzymałe, to opłaca się kupić folię ochronną. Dzięki niej ekran naszego telefonu będzie bezpieczny i nie porysuje się nawet podczas trudnych sytuacji.
2021-05-15 08:56:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.