Jakim sposobem zachowywać anonimowość w sieci internetowej

Zewsząd otaczają nas reklamy. Przyzwyczajeni jesteśmy do klasycznych tablic reklamowych a także broszur tak bardzo, iż idziemy obojętnie obok nich. Naturalnie nie znaczy to, iż nie mają na nas wpływu, ale jest on zdecydowanie mniej silny niż wpływ reklamy multimedialnej w sieci. Wyższość tych ostatnich polega nie wyłącznie na większym wachlarzu możliwości. Pozwala dodatkowo na personalizację przekazu. Używając internetu zostawiamy po sobie niemało informacji, nierzadko całkowicie nieświadomie.


wyszukiwarka
Twórca: Descrier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przeglądarki a również serwisy internetowe gromadzą dane o naszej aktywności.

Zobacz koniecznie ten świetny serwis - on na pewno też Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz w nim inne tego typu informacje w temacie przedstawianej problematyki.

Informacje te bywają wykorzystywane przez agencje reklamowe, dzięki temu mogą one kierować do nas dużo bardziej efektywną reklamę. Nie jest to jednak wyłączny sposób w jaki informacje podmiotowe mogą być użytkowane. Tworzenie profili psychologicznych nabywców jest jednym z narzędzi które proponują tzw. metody prognozowania podaży . Powiedziawszy bardziej zrozumiałym językiem, próbują one przewidzieć popyt na usługę albo produkty analizując postępowania klientów, bądź poszukiwane przez nich dane. Często więc mamy odczucie że jesteśmy śledzeni w sieci. Każdemu z nas zdarzyło się zastanawiać w jaki sposób zablokować niechcianą stronę z 300 reklamami auta bądź innego towaru, którego w tej chwili nie szukamy. Sposobów na to jest parę. Najbardziej popularne przeglądarki oferują nam dodatki gwarantujące pozbycie się kłopotu. Jak zablokowac strone ? Najprostszym sposobem może być włączenie w naszej przeglądarce opcji tak zwanego ograniczania wyskakujących okienek.


przykładowa strona internetowa
Twórca: Adriel Hampton
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Można w stosunkowo prosty sposób "nauczyć" przeglądarkę które treści może przepuścić a których nie. To rozwiązanie jednakże nie likwiduje problemu monitorowania nas w internecie, zmniejsza jedynie skutki takiego działania. Czasem jednakże pragnęlibyśmy być bardziej anonimowi. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu portali pomagających zachowywać bezimienność. Najbardziej popularną z takich sieci jest Tor. Co to jest TOR ? To sieć serwerów umożliwiająca zmianę oryginalnego adresu IP eksploatatora tak, że prawie nierealne jest stwierdzenie prawdziwej tożsamości eksploatatora. Dane przesyłane są od komputera eksploatatora do serwera, gdzie dane identyfikacyjne są losowo zmieniane oraz przesyłane na następny serwer w którym znowu są zmieniane.
2021-10-30 07:29:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.