Rynek telefonii komórkowej oraz dylematy, które stawia przed użytkownikami internet.

Choć operatorzy komórkowej telefonii tworzą coraz lepsze propozycje i robią coraz więcej spotów reklamowych do których zapraszają coraz to więcej gwiazd, sieć Internetowa daje osobom, które mają potrzebę komunikowania się klasycznie przez telefon lub za darmo dużo opcji.
Nature
Twórca: Historyworks
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


 


Samsung Chromebook
Twórca: Samsung
Podpatrzone na: Samsung


Starczy, że będziemy mieć łączność z internetem, a poprowadzimy rozmowę z każdym, kto też ma łączność z internetem, choć od czasu do czasu też trzeba będzie połączyć się z centrala voip. Potrzebny będzie smartphone lub komputer, wygodne miejsce oraz chwila wolnego czasu, aby cieszyć się rozmową. A co jeśli chcemy mieć komórkowy telefon z którego pomocą będziemy mieli możliwość komunikować się ze wszystkimi platformami?


 


Otóż jest taka możliwość. Jest to technologia pod enigmatyczną nazwą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol – Głos przez Protokół Internetowy). Technologia ta daje możliwość przekazywania głosu przez internet. Operatorzy VoIP, którzy posiadają centrala - bezpłatny dostęp - voip są w stanie zaoferować niskie ceny połączenia głosowego przez to, że nie muszą utrzymywać kosztownej infrastruktury sieci komórkowej.


telewizor plazmowy
Twórca: Eurritimia
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Koszty takiej rozmowy także są atrakcyjne i konkurencyjne, a operatorzy VoIP proponują często rozmowy międzykrajowe za darmo w obrębie tej samej sieci. Do połączenia VoIP potrzebny nam będzie dostęp (sprawdź czym jest kontrola dostępu rfid) do szerokopasmowego Internetu, aby efektywnie połączyć się z centrala voip i komputer lub telefon IP.
Jeśli nie mamy telefonu IP i nie chcemy go kupić to możemy bez dużych opłat zakupić bRAMkę VoIP, którą musimy podłączyć do routera, a do niej nasz telefon - centrala voip często oferuję taką bramkę swoim klientom za małe pieniądze. Bramkę skonfigurujemy z pomocą komputera domowego.
2019-12-12 07:27:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.