Jakiego typu posiadamy wybór w sprawie ekwipunku sprężarki do osuszacza powietrza? Sprawdźcie trzy główne rodzaje

Sprężone powietrze zwane jest często „czwartym medium energetycznym” znajdującym zastosowanie w przemyśle. Jednakże przeciwnie do wody, gazu czy elektryczności – ten kto używa powietrza jest również jego użytkownik.
przemysł
Twórca: dr_zoidberg
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Niezwykle banalnie zostać swoim osobistym dostawcą tego typu energii – trzeba kupić i zająć się montażem sprężarkę do sieci sprężonego powietrza czy osuszacze sprężonego powietrza i osprzętumającego miejsce w naszym zakładzie. Jednym z bardzo ważnych etapów produkowania tego rodzaju powietrza jest wybranie dobrej sprężarki. Jaki kompresor powietrza będzie najdoskonalszy.

Ważne jest to, że dane, które ma ta strona, Cię zafascynowały. Kliknij zatem na poniższy i przeczytaj informacje (http://sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej) opisywane materiały.

Bez watpienia to dozwolone są trzy drogi.

Może zainteresują ciebie także

Wagi - ich najistotniejsze rodzaje i ogólnikowe zastosowanie

programista w pracy
Twórca: Sylvain Kalache
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czym jest waga każdy wie - jest to urządzenie, którego to zadaniem jest pomiar ciężaru jakiegoś obiektu albo też obiektów. W uzależnieniu od zastosowania wagi, mamy możliwość tak naprawdę zważyć dosłownie wszystko, co tylko zważyć się da.


Priorytetową z nich jest sprężarka klimatyzacji działającą za pomocą tłoka.Reguła funkcjonowania sprężarki tłokowej jest niezbyt skomplikowana do zrozumienia. Też bardzo często nazywana jest sprężarką wyporową (objętościową) – sprężarka tłokowa zużywa określoną objętość powietrza i poprzez tłok, a dokładniej pracę napędzaną siłą przekazaną z połączonego z nim korbowodu, zmniejsza objętość zassanego powietrza, zwiększając jego ciśnienie Następną jest sprężarka śrubowa.


przemysł
Twórca: andrum99
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Choć nie w tak oczywisty sposób jak tłokowe, kompresory śrubowe są tez narzędziami typu wyporowego. Sprężanie odbywa się poprzez zazębianie się dwóch wirników o naciętej linii (profilu) ślimakowej (śrubowej). Linia jednego wirnika („męskiego”, zwanego także najważniejszy lub czynnym) wpisuje się w profil – wgłębienie drugiego („żeńskiego”, nazywanego również biernym). Te dwa wirniki obracają się w odmiennych kierunkach. W sprężarkach smarowanych olejem wirnik główny będzie napędzał wirnik bierny.

Następną jest sprężarka odśrodkowa. Jeżeli sprężarki odśrodkowe mają ten sam efekt w postaci sprężonego powietrza jak dwa wcześniejsze systemy, to trzeba podkreślić, że osiągają je w całkiem inny sposób. W czasie kiedy sprężarki śrubowe i tłokowe sprężają działając przez zmniejszanie objętości zassanego powietrza, to sprężarki odśrodkowe podnoszą ciśnienie przez zwiększenie prędkości powietrza. Z tego powodu są one zazwyczaj nazywane sprężarkami dynamicznymi.
2020-01-08 07:20:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.