Który obiektyw kupić?

Nie ma z całą pewnością osoby, która choć raz w życiu nie zrobiła zdjęcia. Wycieczki, rodzinne uroczystości, codzienne chwile – okazji jest wiele. Ale co zrobić by ilość nie stała się ważniejsza niż jakość? W pierwszej kolejności wczytajmy się w instrukcję naszych aparatów.

jesteśmy początkującymi użytkownikami to właśnie jej lektura da nam odpowiedź, jak wykorzystać możliwości naszego nabytku. Kiedy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o zasadniczych kwestiach.

Obiektyw
Twórca: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Postarajmy się o porządne obiektywy, które stanowią fundament wykonywanych zdjęć. Z całą pewnością dużym powodzeniem cieszą się obiektywy marki Sigma. Jednak zanim wydamy fundusze na właściwy obiektyw musimy wiedzieć, co mamy zamiar fotografować.

Ogromny teleobiektyw dobrze wygląda na szpiegowskich filmach.

Masz chęć przeczytać inne podobne pomocne porady? Jeżeli tak, to zobacz tutaj (a-pro.pl/sklep-elektryczny/), a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

Ale gdy już amator o niesprecyzowanym kierunku fotograficznego rozwoju nabędzie taką wymarzoną "lunetę", może srodze się rozczarować. Albowiem nagle przekona się, że podczas imprezy rodzinnej, chcąc skadrować wszystkich zebranych razem, utrwalił jedynie wąsy dziadka.

Szczególnie wartym zainteresowania obiektywem jest sigma a 35 f1.4 dg hsm (zajrzyj tutaj). Opracowany z wielkim naciskiem na walory artystyczne, podbił serca użytkowników, którzy cenią twórczy, dynamiczny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielofunkcyjność. Oprócz zdjęć pejzaży, martwej natury czy zwykłych migawek z życia, idealnie nadają się one do fotografii, która budzi w fotografie wewnętrznego artystę. Używajmy stosowanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Czyli: robiąc zdjęcie (witryna internetowa) kwiecistej łące, ustawmy linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu lub od góry planowanego kadru.

Przed zrobieniem zdjęcia, naszej uwadze niech nie umknie światło, ponieważ profesjonaliści twierdzą, iż światło to obok wiedzy o obrazie, najważniejszy element warsztatu fotografa. Zanim więc nauczymy się korzystać z światła zastanego i sztucznego, starajmy się rezygnować z jaskrawego światła.

Wbrew pozorom fotografowanie w piękny, słoneczny dzień, nie wróży nic dobrego. I ostatnia uwaga. Jak mówi często przytaczane przez fotografów powiedzenie: idealny aparat to ten, który... masz przy sobie.
2020-02-21 07:17:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.