Nowe pojęcia, które znamy, lecz jakich definicji nie znamy. Oto przykłady tego typu zagadnień

Obecnie stykamy się z rożnymi zagadnieniami, jakie pojawiły się niedawno, często są to angielskie nazwy. Nie każdy ma świadomość o czym mowa, więc często mamy tym problem. Postaramy się objaśnić trzy całkiem ciekawe zagadnienia, które stale obijają się o uszy.

Na początek co to jest mem? Postaramy się najpierw wyjaśnić można to bardziej naukowo. W memetyce jest to jednostka ewolucji kulturowej, podobna do genu, gdzie jest on jednostką ewolucji biologicznej. Nazwę tą wprowadził biolog Richard Dawkins. Memy powielają się za sprawą naśladownictwa, zaś w trakcie ich replikacji górę bierze dobór naturalny. Mówiąc inaczej, memy to najprostsze rysunki z komentarzem, jakie najczęściej funkcjonują w ramach jakichś wydarzeń, choć najczęściej pojawiają się komentując politykę, sportowe czy inne powszechne wydarzenia. Te lepsze są powielane i rozsyłane dalej, przykładowo na portalach społecznościowych, tak wiec faktycznie oddziałuje tu zasada replikacji, inne natomiast przepadają gdzieś w otchłani internetu.

Może zainteresują ciebie także

Jakim sposobem zachowywać anonimowość w sieci internetowej

internet
Twórca: Blogging Dagger
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zewsząd otaczają nas reklamy. Jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych tablic reklamowych i broszur tak bardzo, że przechodzimy obojętnie blisko nich. Rzecz jasna nie znaczy to, iż nie mają one na nas wpływu, jednakże jest on z pewnością mniej silny niż wpływ reklamy multimedialnej w internecie. Wyższość tych ostatnich polega nie jedynie na większym wachlarzu możliwości. Pozwala również na personalizację przekazu. Używając internetu zostawiamy po sobie sporo danych, częstokroć całkowicie nieświadomie.


Kolejne pojęcie jest też ciekawe, ale odnosi się do grupy zawodowej.
copywriter
Twórca: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Kto to jest copywriter oraz jakie ma copywriter zarobki? Copywriter to po prostu osoba zajmująca się słowem, od wymyślnych sloganów oraz haseł reklamowych, lecz również od pisania dłuższych i tych mniejszych objętościowo tekstów. Tak naprawdę to zadania dla takiej osoby są bardzo różnorodne, często nawet nie pisze on artykułu, a zapisuje pomysły, które później oddaje zlecającemu. Copywriter zarobki ma różne, zależnie czy pracuje na własną rękę, w małej albo też dużej agencji reklamowej.

analityka
Twórca: Laurie Sullivan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kolejne także ciekawe zagadnienie to metoda swot. Jest to jedna z najbardziej popularnych heurystycznych technik analitycznych, jaka pomaga w uporządkowaniu wiedzy. Jest coraz bardziej popularna również w polskich firmach i organizacjach. Jest stosowana w wielu obszarach planowania strategicznego jako uniwersalne narzędzie pierwszego etapu analizy strategicznej. Dajmy na to w naukach ekonomicznych jest używana do analizy wewnętrznego oraz zewnętrznego środowiska danej organizacji, ale także do analizy danego projektu albo pomysłu biznesowego.
2020-02-19 07:45:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.