Wydział filologiczny - kierunek marzeń? Co warto mieć informacje

W ostatniej klasie szkoły średniej, młodzi ludzie muszą podjąć się wyboru życiowego, jednego z najważniejszych. Większość z nich decyduje się na podjęcie studiów, jednak często określenie kierunku przyprawia ich o ból głowy. Studia techniczne, Akademia czy może kierunek lekarski? W teraźniejszej koniunkturze gospodarczej, żaden z kierunków nie daje nam 100 % gwarancji na znalezienie pracy.

A jak jest z filologią? Nauka innego języka to zawsze budujący proces, możemy w przyszłości trudzić się nauką innych konkretnego języka lub też sporządzać tłumaczenia farmaceutyczne, dokumentacji prawne i wiele więcej.
tłumacz
Twórca: World Literature Today
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nie każdy język okaże się równie pożądany w oczach potencjalnych szefów. Najmodniejszym językiem na świecie jest angielski, więc wielu Europejczyków ma go wyuczonego w biegłym stopniu. Jednak, skutkuje to również do jego sporej popularności wśród uczniów - a co za tym idzie - do większej konkurencji na rynku pracy.

Czy ten komentarz z serwisu (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php) namówił Cię do napisania swojej opinii? Niezmiernie nam miło. Zatem nie czekaj i pisz coś!

Dlatego najciekawszą opcją w tym języku będzie dziedzina translatorska - tłumaczenia farmaceutyczne sporządzać mogą jedynie osoby biegłe w tej materii, również w swoim ojczystym języku. Warto zajrzeć tutaj: Centrum Językowe Krystyna Konsek. Ostatnimi laty, można dostrzec wzmożone zainteresowanie polskich biznesmenów, rynkami wschodnioeuropejskimi. Dlatego też, warto wybrać któryś ze słowiańskich języków na studia : czeski, rosyjski, białoruski - po studiach na danym kierunku, będziemy mieli możliwość kooperacji z inwestorami którzy nie znają zbyt licznych języków a muszą porozumieć się z kontrahentami ze wschodu.

Nie czekaj- przejdź do serwisu (http://theomarvee.com/13-oferta?pro=proaccount?pro=proaccount), żeby poznać uzupełniające fakty na prezentowany w artykule temat. Czekamy z niecierpliwością na twą recenzję!

Będziemy zajmować się tłumaczeniem dokumentów, przepisywaniem danych, prowadzeniem konferencji.


Może zainteresują ciebie także

Tłumacz zaprzysiężony języka ukraińskiego zapewnia rzetelne tłumaczenie wszelkich pism

dokumenty
Twórca: Sean MacEntee
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Tłumacz zaprzysiężony musi być osobą zaufania społecznego, jakiego obowiązkiem jest przekładanie na język polski oraz obcy między innymi dokumentów procesowych, państwowych i autoryzowaniu obcojęzycznych duplikatów takich dokumentów. Tłumacz przysięgły może także poświadczać tłumaczenia i odpisy zrobione przez inne jednostki zajmujące się tłumaczeniami.

Kolejnym dobrym pomysłem, są języki azjatyckie.
znak apteki
Twórca: Elliott Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Są bardziej skomplikowane do poznania, co często płoszy spore grono studentów, niwelując konkurencję na przyszłym rynku pracy. Indyjski, koreański, arabski i wiele wiele innych - jeżeli tylko opanujemy je w stopniu komunikatywnym, wiele drzwi stanie dla nas otworem - od firm developerskich przez tłumaczenia farmaceutyczne po zatrudnienie w japońskim koncernie na obrzeżach Warszawy - przed nami bardzo wiele alternatyw. Filologia, mimo iż jest specjalizacją humanistyczną, gwarantuje karierę na wielu polach. Tłumaczenia farmaceutyczne, przepisywanie umów, kooperacja z dalekowschodnimi inwestorami oraz nauka w gimnazjum - do tego znacznie więcej opcji, tylko umysł może nas tutaj ograniczyć.
2019-12-17 07:37:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.