Opanowanie techniki jazdy na nartach z wykwalifikowanym instruktorem

„Nigdy nie jeździłem na nartach. Nie mam pojęcia w jaki sposób wjechać wyciągiem na górę. A jeśli upadnę? Czy uda mi się samodzielnie stanąć?” Te i podobne stawia przed sobą każdy, kto planuje opanować naukę jazdy na nartach. Bez obaw, nie taki diabeł straszny... Mało tego! Szanse na to, że pokochamy ten sport są bardzo duże!
narty
Twórca: Travis Rouseau
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W tej dyscyplinie sportu emocje pełnią niezwykłą rolę. Bywa bowiem, że potrafią zakłócić bliższe poznanie tej pięknej dyscypliny. Stojąc pierwszy raz na stoku nie umiemy ocenić niełatwych warunków śniegowych, nie umiemy upadać, podnosić się, czujemy się nieciekawie. Upadki i brak umiejętności mogą nas deprymować i zdusić przyjemność z przebywania na stoku. Z tego względu najbezpieczniej jest stawiać pierwsze kroki pod okiem instruktora, który przekaże nam wiedzę i technikę. Powinniśmy na początku, nauczyć się ślizgu i najważniejszych technik. Dowiemy się co robić, aby jazda dostarczała prawdziwej przyjemności i była przy tym całkowicie bezpieczna. Co najważniejsze, w towarzystwie nauczyciela nabierzemy ufności do swoich umiejętności. W uczeniu się jazdy na nartach pomoc instruktora ma o wiele większe znaczenie niż w innych dyscyplinach. Wyjeżdżając po raz pierwszy na narty, powinniśmy więc znaleźć taką szkołę narciarską, w której skutecznie rozpoczęlibyśmy lekcje. Dobre szkoły posiadają własną stacja narciarska bukowina tatrzańska oraz stoki narciarskie na których odbywają się nie tylko szkolenia z instruktorem. Takie miejsce to przede wszystkim komfort kursantów oraz maksymalne wykorzystanie zakupionych godzin lekcji. Nie musimy więc tracić czasu do ogólnodostępnych wyciągów. Daje się zauważyć, że Polacy, przede wszystkim młodzi ludzie pokochali też „deskę”. Nie obawiajmy się, w obecności nauczyciela szybko poznamy technikę jazdy. Deskę mamy szansę wypożyczyć na miejscu, lub przed wyjazdem nabyć własny sprzęt. Wystarczy więc wybrać najbardziej nam odpowiadający styl jazdy. Od najbardziej ogólnego, który opiera się na ślizgu po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po najbardziej efektowny styl jazdy.


Może zainteresują ciebie także

Wskazówki na aktywny dzień poza domem

gogle
Twórca: Multi Communications Sp. z o.o.
Podpatrzone na: Multi Communications Sp. z o.o.
Życie w dużym mieście może mieć zły efekt na nasze samopoczucie. W feworze zobowiązań zaniedbujemy nas samych. Z tego powodu zaopiekuj się sobą i urządź podróż z dala od harmidru miasta.
2022-09-08 07:11:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.