Gdy potrzebna jest pomoc adwokata

Z jakiego powodu dobrze jest powierzyć radcy prawnemu prowadzenie procesu sądowego?

Nie każdy proces nastręcza udziału adwokata w charakterze reprezentanta. Jest parę postępowań, jakie z uwagi na nieskomplikowany charakter, nie wymagają jego udziału. Przynależy do nich z całą pewnością postępowanie o stwierdzenie zyskania spadku.


Radca prawny
Twórca: Kevin Napper
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Oczywiście od tej zasady mogą być wyjątki. Radca prawny będzie nieodzowny w postępowaniach cywilnych, w sprawach rodzinnych, a z całą pewnością w gospodarczych. Pomoc radcy prawnego w sprawach polega na zastępowaniu reprezentowanej przez niego strony postępowania oraz wykonywaniu za nią działań powiązanych z przygotowywaniem wszelakiej korespondencji procesowej (apelacji, zażaleń czy innych pism) i co najważniejsze, radca prawny bierze udział w rozprawie, zadaje pytania stronom.

Tutaj na uwagę zasługuje też to, iż zacząwszy od 5 maja 2012 r.

Frapuje Cię tematyka podnoszona w tym wpisie? Zobacz ponadto również inne podobne treści - zwyczajnie wejdź tutaj przesyłki drobnicowe krajowe.

zmieniły się przepisy postępowania cywilnego nakładając na strony postępowania nowe, w wyższym stopniu restrykcyjne obowiązki, do których należy prezentacja w pozwie czy odpowiedzi na na niego każdych twierdzeń i wniosków dowodowych, pod rygorem odrzucenia spóźnionych twierdzeń oraz dowodów, chyba że uczestnik uprawdopodobni, iż nie zgłosił ich w pozwie lub dalszym piśmie przygotowawczym bez swojej winy albo że uwzględnienie spóźnionych stwierdzeń i dowodów nie wywoła zwłoki w rozpoznaniu sprawy bądź też że występują inne wyjątkowe okoliczności. Musimy również podkreślić, iż z uwagi na zaistniałe zmiany uczestnictwo radcy prawnego w toku pierwszej instancji jest bardzo ważne właśnie z uwagi na potrzebę przeprowadzenia w sposób prawidłowy postępowania dowodowego. O ile posiadamy ograniczone możliwości ekonomiczne to zawsze polecane jest zatrudnienie adwokata do udziału w procesie przed sądem pierwszej instancji, a w drugiej instancji ograniczenie jego udziału do skreślenia apelacji albo kontrakcji na nią.

Musimy także podkreślić, że koszty udziału adwokata w procesie będą - co do zasady - zwracane przez stronę przegraną na podstawie właściwego orzeczenia.

Warto sprawdzić następujący link, żeby oprócz tego dowiedzieć się czegoś interesującego na ten temat, więc kliknij tu i poznaj dodatkowe materiały.

O ile wyszukujemy prawnika na Dolnym Śląsku proponuję wbić w przeglądarkę wyrażenie: porady prawne Wrocław.
2019-10-04 07:57:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.