Katowice jako stolica Górnego Śląska rozwijają się niezwykle sprawnie. Co korzystnie zobaczyć w tym mieście?

Najbardziej istotne miasto Górnego Śląska może zaskoczyć swą różnorodnością. Z jednej strony – nowoczesne centrum, gdzie wyrastają błyskawicznie nowoczesne biurowce. Z innej strony nie brak w Katowicach zabytkowych kamienic oraz osiedli robotniczych, w tym takich znanych miejsc, jakimi są faktycznie Nikiszowiec oraz Giszowiec.


kobieta na zakupach
Twórca: blu-news.org
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pomimo nowoczesnego stylu miasta, obok nowoczesnych budowli, jesteśmy w stanie tu znaleźć ciekawe zabytki, jak gmach Teatru Śląskiego czy wielką bryłę katedry wzniesionej w okresie międzywojennym.

Przeczytaj, co znajduje się w tekście - to też odnosi się do tej samej problematyki, zatem zapewne również Cię zaintryguje!

To, co jest symbolem Katowic, jesteśmy w stanie zobaczyć już przy wjeździe do miasta. To słynny „Spodek” – imponująca i zaskakująca swą formą hala widowiskowo – sportowa, szczególnie poznana z organizacji licznych imprez. To też Superjednostka – ogromny budynek, jaki stoi w pobliżu Spodka.

Nie brakuje i w Katowicach bardziej wiekowych budowli, a w ścisłym centrum zaskakują swym wyglądem liczne kamienice z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Istnieją też pomniki, przy czym tym najcenniejszym jest Pomnik Powstańców Śląskich. Na miłośników historii oraz sztuki także czeka w tym mieście sporo atrakcji. Tu ma swą siedzibę Muzeum Śląskie, z którym sąsiaduje Biuro Wystaw Artystycznych, i stawia już na promocję sztuki współczesnej. Całkowitą rewelacją jest także galeria utworzona na rondzie, jeszcze parę lat temu znanym z tworzących się korków, dzisiaj dumnie określanym Rondem Sztuki.

W dzisiejszej panoramie miasta będą rządzić jednak wysokie biurowce, które często zachwycają swymi formami. Nic więc dziwnego – nowoczesne oblicze miasta jest wynikiem zainteresowania nim ze strony wielu firm, jakie pragną w centrum Katowic posiadać swoje biura. W rezultacie biznes w Katowicach będzie się rozwijał coraz sprawniej, a samo miasto wabi firmy nie tylko polskie, ale i z zagranicy.sprawdź stronę popioły lotne popioły lotneCoraz większa jest ilość także w Katowicach nowoczesnych marketów, więc zakupy w Katowicach robione są przez mieszkańców całego województwa. Wiele osób przyjeżdża do Katowic aby nabyć produkty takie jak te: polecany produkt


sklep komputerowy
Twórca: Microsiervos Geek Crew
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wielka ilość tu marketów spożywczych, lecz również budowlanych i elektronicznych. Miasto rozwija się bardzo błyskawicznie, w najbliższym okresie ten trend będzie na pewno jeszcze bardziej znaczący. Górny Śląsk to tak naprawdę region o ogromnych możliwościach, a Katowice jako najbardziej istotny ośrodek miejski pełni znaczącą rolę. Korzystnie tu się pojawić i wpaść na zakupy takich sprzętów - wiecej pod tym linkiem.
2021-10-07 10:06:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.