Wybieramy domowe kino

Oglądanie filmów dostarczyć może dużych wrażeń - przenikające się ze sobą dźwięk i obraz powodują, iż widzowie czują się, jak gdyby byli w środku akcji.


Przez długie lata faktycznie stałych wrażeń dostarczało wyłącznie kino - przede wszystkim za sprawą dużych ekranów a także głośników.
nagrania
Twórca: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jednak ten monopol został ostatnio złamany - teraz, dzięki kinu domowemu, na tego rodzaju efekty możesz liczyć także oglądając filmy w domowym zaciszu. Informacja tycząca się komponentów z których złożone jest kino domowe oraz co oznaczają zawiłe specyfikacje, może pomóc w podjęciu decyzji, w jaki sposób przeistoczyć pokój dzienny w salę kinową. PanoRAMiczny odbiornik telewizyjny w zestawieniu z odtwarzaczem DVD oraz głośniki przestrzennego dźwięku (surround) sprawią, że w domowym fotelu będzie można czuć się jak w kinowej sali. Warto przy tym pamiętać, że dobór pojedynczych składników kina domowego jest faktycznie duży, zaś większe nie za każdym razem oznacza - lepsze.


Zestaw domowego kina z prawdziwego zdarzenia składa się z trzech niezbędnych elementów: odtwarzacza DVD, ekranu telewizora i nagłośnienia. Zadaniem kina domowego jest dostarczanie efektów analogicznych do kinowych. Odtwarzacze DVD w połączeniu z nowszymi telewizorami będą w stanie wytworzyć obrazy w dużej rozdzielczości, prawdziwie oddające i kolosalne wybuchy oraz najmniejsze z realnych łez.
Wysokiej jakości głośniki dźwięku przestrzennego powodują, iż oglądając w filmie lecący helikopter, praktycznie będziesz mógł wyczuć, jak łopatki wirnika tną powietrze (jonizator powietrza) ponad twoją głową. Jeżeli składniki domowego kina dobierze się właściwie, wtenczas pokój, w którym zainstalowany będzie taki zestaw, przeistoczy się w prawdziwą salę kinową.
2020-12-06 08:45:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.