W jaki sposób dobrze korzystać ze znanych stron w sieci? Przynoszą większą ilość pozytywów, czy wręcz odwrotnie?

Problematycznie sobie obecnie wyobrazić zwyczajne funkcjonowanie bez dostępu do wielu różnorodnych technologii. To one kształtują życie w 21 wieku sprawiając, iż jest łatwiejsze i bardziej ciekawe.


Film w telewizji
Twórca: Michel Curi, Jr., MBA
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


To także oczywiście sprawia, że mamy zawsze znaczący wybór w dziedzinie różnorodnych usług. Złośliwi powiedzą, iż zabiera to zbyt dużo czasu, że zamiast skupić się na czymś poważnym, niezmiennie korzystamy z tych możliwości więc nie zajmujemy się czymś pożytecznym. Tak naprawdę jednak nie powinniśmy tu demonizować, ponieważ powinniśmy zobaczyć w tym zalety, jak i wady.


Weźmy tu przykładowo YouTube, portal, jaki znają prawdopodobnie wszyscy użytkownicy internetu. Znajdziemy w takim miejscu nie tylko muzyczne klipy, filmy długometrażowe, ale też śmieszne filmiki, jakie bez wątpienia zabierają czas, instruktażowe klipy, dzięki jakim możemy się czegoś nauczyć, tak samo warsztaty oraz kursy.


Już na tego typu przykładach widać, iż youtube to medium służące do rozrywki, jak i pracy. Nie ma w tym nic złego, chyba, że rozrywka będzie ważniejsza niż praca, to w tej sytuacji podziwianie “śmiesznych kotków” będzie faktycznie stratą czasu.


osoba
Twórca: iStock
Podpatrzone na: iStock


Może zainteresują ciebie także

typy czujników pracujących w domowych pomieszczeniach

Zegarki damskie Deja vu
Twórca: Deja vu
Podpatrzone na: Deja vu
W domowych pomieszczeniach użyteczne są różne czujniki. Jedne z nich po prostu informują o takim, którą panuje w nich temperatura, a inne sprawiają, że domownicy mogą czuć się bezpieczni pomimo takiego, iż używają gazu. Trzeba przecież zauważyć, iż w mnóstwa miejscach jedynie używanie gazu pozwala na sprawne ogrzewanie i korzystanie z kuchenek, jednakże należy wiedzieć, że trzeba dobrze zabezpieczyć się na wypadek jakichś kłopotów z gazem.


youtube
Twórca: Florian Stangl
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Najbardziej istotne więc, aby dobrze, rozsądnie, mądrze korzystać z tego rodzaju stron, ponieważ w takiej sytuacji odniesiemy same korzyści.

Przejdź do wpisu autora (http://studioprinter.pl/tablice-reklamowe-informacyjne/), jeżeli zainteresowały Cię wiadomości zawarte w naszym artykule. Tam znajdziesz o wiele więcej szczegółów.

Rozrywka i owszem, lecz nie zbyt długo, ponieważ będzie to bez sensu. W tym względzie youtube oferuje korzyści, jak również zabiera czas, a tylko od nas zależy, z jakich źródeł będziemy korzystać.


Problemem więc nie jest samo medium, co nasze wybory, jakie nie zawsze podyktowane są najważniejszymi potrzebami. Dobrze o tym pamiętać, gdy demonizujemy miejsca w sieci, które same w sobie nie powinny być recenzowane negatywnie.
2020-09-11 08:07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.