Kiedy powinno się wymienić opony zimowe na opony letnie?

Wszelki kierowca, jaki korzysta z opon sezonowych musi pomnieć o zmianie opon letnich na zimowe czy odwrotnie. To nadzwyczaj istotne, by zawsze jeździć na dobrych oponach.

Zimą jedziemy na oponach zimowych, które posiadają lepszą oraz większą przyczepność, dzięki czemu nawet w ciężkich warunkach, przykładowo podczas jazdy na śliskich drogach, kierowca nie trwoni panowania nad samochodem oraz może bezproblemowo wyhamować w każdej chwili.

Będzie Ci potrzebne łącze do źródła? Zachęcamy zatem, żebyś nacisnął tutaj i wtedy przeniesiesz się do następnego tekstu pełnego szczegółów.

Za to w gorące pory roku możemy pomyślnie jeździć na oponach letnich, gdyż brak śniegu oraz lodu sprawia, iż ulice są bezpieczniejsze dla kierowców.

Może zainteresują ciebie także

Masz warsztat samochodowy? Sprawdź, jak możesz uprzyjemnić sobie pracę!

wypadek
Podpatrzone na: www.morguefile.com
Jeżeli prowadzisz swój warsztat samochodowy lub w pewnym pracujesz, wówczas niewątpliwie wiesz świetnie, że nie jest to wcale bułka z masłem.


A kiedy nadchodzi czas na zmianę opon? Z pewnością nie ma jakiegoś zbiorowego czasu, w którym każdy z nas co roku zmienia opony (więcej na ). Zapewne najistotniejszym czynnikiem jest śledzenie obecnej pogody. Jeżeli w środku grudnia świeci słońce i nie widać żadnych opadów śniegu lub deszczu to niewątpliwie można się jeszcze wstrzymać ze zmianą opon. Rzecz jasna każdy kierowca powinien być przygotowany na wszelką ewentualność, również tą, że kolejnego dnia może spaść pół metra śniegu. Analogicznie jest w przypadku zmiany opon zimowych na opony letnie. Jeśli wyraźnie zimę mamy już za pasem, ujemne temperatury już jakiś czas temu przestały obowiązywać, dnie oraz noce robią się coraz cieplejsze to może być intensywny sygnał, że zima już przeminęła.

Nie wszystkich wiadomości możesz dowiedzieć się z czasopism. Jeśli chcesz poczytać o interesujących przypadkach wejdź na nasze serwisy www (https://aristar.pl/kontakt/) www.

Opona, felga
Twórca: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Oczywiście nie powinno się pochopnie zmieniać opony zimowe na letnie tylko dlatego, iż uchwyciliśmy jeden dzień nadzwyczaj ślicznej pogody. Powinno się pamiętać o tym, iż zima oraz wiosna lubią płatać figle i nawet jeśli przez dłuższy okres utrzymuje się ładna pogoda, to może się ona niesłychanie szybko przekształcić. Wskazane jest więc monitorować prognozy długoterminowe dla kierowców, które zezwolą na odpowiednie zorientowanie się co w trawie piszczy.

A gdzie kupić dobre opony sezonowe? Oczywiście w renomowanych salonach samochodowych. Poprzez napisanie do wyszukiwarki internetowej „opony Poznań” (wejdź) możesz ich znaleźć nadzwyczaj wiele. Pamiętaj również o tym, aby opony dobierać właściwie do marki Twojego wozu.
2020-04-21 07:18:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.