Rozwój przemysłu i gospodarki powoduje rozkwit technik zabezpieczających, do nich włączają się przekaźniki termiczne

We wszystkich większych fabrykach są wykorzystywane silniki, które często działają nieustannie. Taki sposób użytkowania powoduje ich nadmierne rozgrzewanie się, co prowadzi do ich zniszczeń.


Blu-ray
Twórca: haru__q
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jedną z możliwości ochrony silników są przekaźniki termiczne.


Może zainteresują ciebie także

Najlepsze do pracy są nowoczesne rozwiązania. Czy słyszałeś o dyskach ssd? Jeśli nie, trzeba nadrobić te zaległości

dysk SSD marki Samsung
Twórca: Martin @pokipsie Rechsteiner
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dyski ssd, czyli solid-state drive stają sięcoraz bardziej popularne. Określa się tak urządzenia pamięci masowej stworzone w oparciu o pamięć flash, które wspomagają realizację mnóstwa zadań jeszcze efektywniej, niż na przykład zwykłe dyski optyczne lub magnetyczne. W przypadku możliwości serwerowych te dyski są tym bardziej funkcjonalne, gdy użytkownik trzyma pliki na serwerze, do których dość często otrzymuje dostęp.


odwzorowanie - firma
Twórca: Junta de Andalucía
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Niezależnie od rozmiaru i energii silnika, wszystkie mają prawo się zniszczyć poprzez zbyt duże korzystanie. Jednym z znaczących czynników tego położenia jest temperatura. Wyrządza ona nieodwracalne lub wielce drogie zniszczenia silnika. Najkorzystniejszym i murowanym rozwiązaniem owego kłopotu są przekaźniki termiczne. Kontrolują one ciepło uzwojenia silnika przez prąd - (wynajem agregatów prądotwórczych warszawa) płynący w kablach zasilających- niezawodne przekaźniki termiczne. Najistotniejszymi przyczynami zniszczeń są utknięcie silnika, zanik jednej fazy i przeciążenie. Przed wszystkimi wymienionymi kłopotami bronią silniki przekaźniki termiczne. Przekaźniki wykorzystują właściwości bimetali, które reagują na napięcie płynące i zmieniają poprzez to ciepło. Dla określonej progowej wartości, ustalonej przez producenta, przekaźnik taki może wyłączyć pracę silnika. Jest to niezawodna taktyka jego zabezpieczenia.


Zaopatrzenie się w przekaźniki termiczne jest zdecydowanie bardziej rentowną lokatą kapitału aniżeli częste reperowanie silników, które poprzez brak kontroli ulegają znacznie szybszemu zużywaniu się- Niezawodne wyłączniki krańcowe. Przekaźniki te są doskonałym sposobem dla wszystkich, nie tylko dużych spółek produkcyjnych, ale i dla małego gospodarstwa.
2017-11-25 16:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.