Jak odbywa się regeneracja głowicy samochodowej? Zorientuj się, nim wybierzesz się do warsztatu

Jednym z zasadniczych komponentów silnika jest jego głowica. Jej najważniejszym zadaniem jest zamykanie komory spalania i stanowienie korpusu dla mechanizmów rozrządu.


Co więcej montowane są w niej przeróżnego typu czujniki oraz przechodzi przez nią szereg kanałów, na przykład chłodniczych. Dlatego, gdy ulegnie jakiejkolwiek awarii, konieczne jest przeprowadzenie regeneracji głowicy, a jednym z działań jest planowanie głowic Wrocław. Na czym szczegółowo polega regeneracja?

pod maską samochodu
Twórca: Yahya S.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Rozpoczyna się od skontrolowania szczelności płaszcza wodnego, co jest jedną z poważniejszych awarii. Jeżeli odkryje się nieszczelności, wymagane jest usunięcie tych defektów wykorzystując do tego metodę spawania. Poza spawaniem mogą być niezbędne także inne działania, m.in. wymiana gniazd zaworowych, oczyszczanie głowic lub toczenie bębnów hamulcowych, by każdy z pojedynczych elementów silnika pracował poprawnie oraz nie prowadził do następnych, o wiele cięższych do naprawienia awarii. W sytuacji gdy bowiem nie zajmiemy się pierwszym defektem, może się zdarzyć, że trudności będą się pogłębiać, aż końcowe koszty naprawy głowicy silnika nas przerażą. Dlatego, gdy tylko zauważymy, że coś działa nie tak, jak powinno, od razu musimy zgłosić się do warsztatu samochodowego.

By naprawić uszkodzoną głowicę nie można tak po prostu przystąpić do działania, gdyż najpierw należy rozłączyć wszystkie dochodzące do niej przewody oraz inne połączenia. W dalszej kolejności zdejmowana jest pokrywa zaworów. Odkręcane są śruby, a jeśli potrzebny jest montaż nowej głowicy, trzeba wyposażyć ją we właściwe mechanizmy. Nowa głowica musi zostać przykręcona za pomocą nowych szpilek głowicy, ponieważ poprzednie nie nadają się do ponownego użytku. Śruby ulegają rozciągnięciu, a ich zastosowanie mogłoby przyczynić się do dużej awarii, o ile w ogóle mogłyby być użyte. Po nadmienionych pracach regeneracyjnych należy oprócz tego zalać silnik nowym olejem, a także wymienić stary filtr oleju.


Jeśli powyższymi działaniami zajmie się doświadczony warsztat (warsztat mobilny pronar sp. z o.o.) samochodowy, np. prezentowany pod tym linkiem, wszystko będzie przeprowadzone szybko i będzie działać, jak trzeba.

Zaintrygowały Cię opisane tutaj treści? Jeżeli potwierdzasz, to dowiedz się ponadto więcej informacji na ten temat. Kierunek utoruje Ci poniższy link.

Na naprawach auta nie można oszczędzać, gdy chcemy nim w bezpieczny sposób jeździć, w innym razie już pierwsza przejażdżka może się nie skończyć dla nas dobrze.
2019-11-28 07:19:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.