Maszyny zwiększające zdolność produkcyjną i wydobycie

Istota ludzka, krocząc do usprawnienia warunków życia, do coraz pełniejszego i łatwiejszego spełnienia własnych potrzeb materialnych, zaczął obsługiwać się urządzeniami, mechanizmami, a w końcu machinami.
serwer
Twórca: ell brown


widok - dom
Twórca: Sergey Galyonkin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Maszyna jest wytworem człowieka, zagwarantowanym do wykonywania pracy przydatnej kosztem energii. Nadzwyczaj ciężka praca w kopalniach jest już w całości zmechanizowana przy użyciu ciężkich pogłębiarek, pogłębiarek, zwałowarek, również przenośników.

Czy to zagadnienie bardzo Cię zajmuje? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (https://www.gohero.pl/kamera-gopro-hero-7-white) - poznasz tu nieziemsko niezwykłe informacje.

W kopalnictwie w coraz szerszym zakresie używa się machiny, dzięki którym zwiększa się wydajność i wydobycie, także poprawia warunki bezpieczeństwa pracy.


Mining machinery użytkowane w sztolni podziemnej, to machiny i sprzęty do urabiania, załadunku, odstawy i obudowy w przodkach eksploatacyjnych. Są to machiny przesuwne, albo kroczące. Maszyny i urządzenia do wykonywania wykopów roboczych, to urządzenia samojezdne, bądź przesuwne. W kopalnictwie stosowane są także maszyny stacjonarne, jakie za pomocą linek przewożą prowadzone na długości szybu naczynia wydobywcze z urobkiem, materiałami, lub ludźmi. Na podszybiu i nadszybiu znajdują się odpowiednie sprzęty robocze, osłonowe i sygnalizacyjne. Innymi sprzętami są urządzenia do sortowania, ubogacania i odsączania, także transportu odnajdujące się na nawierzchni, w zakładzie przeróbczym. Są to urządzenia stacjonarne.


Działanie i struktura sterowania muszą być dopasowane do człowieka.
Rozwiązanie obsługiwania urządzenia, szybkość jej ruchów, rozlokowanie nasady i pedałów, oświetlenie, ułożenie sylwetki obsługującego posiadają ogromny wpływ na dokładność i tempo pracy, jak również na zmęczenie obsługującego.
2020-09-23 08:10:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.