Trening oraz dieta kulturysty|Przykład jadłospisu dla laika kulturysty

Współcześnie wiadomo, iż bez wysokobiałkowej diety nie można mówić o muskułach, obecnie wiemy też jak ważne dla każdego kto myśli o muskułach są węglowodany i zdrowe tłuszcze.
Młody bramkarz
Twórca: Simon_sees
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Białko z aminokwasami są naczelnym budulcem tkanki mięśniowej.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (http://rehabilitacje.org/pracownia-usg), która przedstawia zbliżone tematycznie wątki, także będą zapewne ciekawe.

Bez nich muskuły zwyczajnie nie rosną. Aminokwasy – związki konstruujące białka oraz same białka wchodzą więc w skład mięśniowej tkanki i to od nich powinniśmy zacząć konstruować jadłospis. Zwykło się mówić, iż białka przynależy przyjmować w przybliżeniu 2g na każdy kilogram masy ciała, naturalnie mowa o kulturystyce i każdym pozostałym sporcie, w którym zawodnik pragnie nabrać masy mięśniowej. Gdzie więc białka wypatrywać? Wychwycić dzienną dawkę z diety jest nadzwyczaj trudno a także na nieszczęście drogo. Mieści się ono w najwyższej próbie mięsiwie, jajach, nabiale jak też niektórych jarzynach. Nie dziwi zatem to, iż odżywki białkowe będą najdroższe na rynku. By dieta była dostatnia we wszelakie Składniki i przy tym zdrowa wybieramy chude mięsa, bez których nie ma co myśleć o przyroście siły. Powinno się je spożywać najlepiej kilka razy na dzień po 100 – 200g zależy od częstości treningu oraz samego układu. W Na koniec ryby – są bogate w zdrowe tłuszcze a także zawierają mnóstwo białka. 2 rybki tygodniowo wystarczą.


Węglowodany. Niezbędne do zaistnienia energii w ATP, bez jakiej nie ma co mówić o ciężkich treningach warto sprawdzić na . Wybieramy złożone, gdyż dłużej przenikają do komórek wywołując dłuższe uczucie sytości. Kasze, ryż brązowy, ziemniaki jak też chleb razowy. Do tego owoce (kompotierka dziennie) przede wszystkim banany, kiwi jak też ananasy. Warzyw do woli. Zawarty w nich (i w owocach) błonnik będzie regulować przemiany zachodzące w pokarmowym układzie.
O jarzynach nie będę się rozpisywał – wszelkie są zdrowe a kulturystom nieodzowne. Zawierają również niezbędny zestaw minerałów oraz witamin nieodzownych do poprawnego działania organizmu. Z suplementów godna polecenia jest kreatyna.
2022-02-17 12:11:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.