Codzienne życie w kawałkach, czyli zawsze coś można z niego stworzyć. Bo elementy są wszędzie, które należy poskładać

Nasz świat się składa z wielu małych uszczelek, kabelków, czy smarów, które poskładane ze sobą, stanowią uporządkowaną całość. Ta interesująca gra słów jest zamierzona, ponieważ odkrywa więcej prawdy niż długie wywody. Świat to po prostu nic innego, jak zestaw małych śrubek, pasujących do siebie w określony sposób. Są to elementy znajdujące swoje miejsce, jedne bardziej trafne, drugie mniej, ale na pewno są niezbędne, by wszystko mogło normalnie działać. Nie da się jednakowoż żyć w świecie, w którym reguł i porządku jest jak na lekarstwo.


Naprawa samochodu
Twórca: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Zaraz, zaraz, ktoś powie, jakie rzeczy, o czym on mówi? No właśnie tego typu wątpliwości nie są niczym niezwykłym, wynikają one z przekonania, że wszystko jest dane raz na zawsze. Niestety, tak nie jest i jeśli się można zgodzić, że nie ma sensu myśleć o tego typu sprawach, to w sumie nie będziemy nigdy od nich wolni od świadomości, że świat składa się z małych elementów, które należy poskładać, żeby móc spokojnie żyć. Przykład bardzo przyziemny. O czym myślisz wypowiadając słowo „dom”? Tak, widzisz okazałą budowlę, obok której znajduje się piękny ogród. A czy pomyślałeś, jak on powstał, z czego jest zbudowany? No właśnie o tym się zapomina.


Tak samo, pomyśl: auto. Widzisz samochód, najczęściej Twojej ulubionej marki, lśniąca karoseria i pewnie full wypas w środku. Jednak samochód (okleina na samochód) ten nie pojedzie bez zwykłych części do samochodów, bez paliwa, płynu hamulcowego czy bez z oleju silnikowego, są także takie części samochodu, jak klimatyzacja samochodowa Gdynia. W tym momencie przyda się sklep motoryzacyjny Gdynia.

Skoro chcesz znaleźć także inne takiego rodzaju porady, to być może wskazówki (https://autopartner.elk.pl/elektryk-samochodowy-elk/), które tutaj znajdziesz będą dla Ciebie wartościowe.

To samo przenieść możemy na poziom naszego życia, niekoniecznie przenosząc to centralnie na rzeczy, które nas otaczają i które posiadamy, ale na nasze życie. Jesteśmy ludźmi, ale bez niektórych cech nie bylibyśmy pełni, bez osób, które nas otaczają, bez uczuć, którymi obdarzamy innych, jakie w zamian otrzymujemy, a które też skrywamy w sobie (jak wiadomo, nie każde uczucie jest do „pokazania”).

O świcie czy zmierzchu oczy są narażone na szczególny wysiłek
Twórca: SXC.hu
Podpatrzone na: SXC.hu
W ten sposób\W taki właśnie sposób, świat bez elementów, jako rzeczy da się przenieść na świat bez pewnych atrybutów w naszym życiu. Nie można być człowiekiem bez określających nas pewnych praw, nie da się korzystać z pełni życia bez osób, bez ludzi, których potrzebujemy, dla jakich to my jesteśmy niezbędni. Nie da się żyć bez pewnych uczuć, bez pewnych stanów duchowych, bez nadziei i marzeń. A to tylko i aż elementy, które tworzą i definiują kondycję ludzką, z którą zmagamy się każdego dnia.
2021-11-03 07:43:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.