Koń - niezwykłe, piękne zwierze, jakie doskonale sprawdza się w trakcie wszelakiej rehabilitacji

Obecnie, mimo iż propozycja związana jest z terapią jest wyjątkowo bogata, nieustannie pojawiają się nowe pomysły. Dość nowe są ośrodki, w jakich prowadzona jest terapia z zastosowaniem koni.
odbicie - hotel
Twórca: Jori Samonen
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Te cudne zwierzęta czasami potrafią zdziałać więcej aniżeli terapeuta.


Pomimo wielkiego postępu medycyny nadal nad niektórymi zaburzeniami nie umiemy całkowicie panować przy wykorzystaniu lekarstw. Okazało się, iż w pewnych przypadkach znacznie lepsze efekty może dać terapia (zobacz pozostałe informacje na stronie http://www.rehafit.org/) z wykorzystaniem zwierząt. O ile szczeniaki są w takim kontekście dość popularne, o tyle jazda konna nauka to dość nowość. Jeśli rozchodzi się o proces, jakim jest wspomniana powyżej hipoterapia Warszawa staje się najpopularniejszym ośrodkiem takiego typu -zdecydowanie więcej przeczytasz na tej stronie. Terapia wykorzystująca konie jest bardzo ceniona w USA, czasem nie jest nawet traktowana jako leczenie, ale także profilaktyka różnorakich schorzeń. Hipoterapia doskonale sprawdzi się zwłaszcza w przypadku małych dzieci - konie to bardzo łagodne zwierzęta, o sporej cierpliwości, która jest tutaj na miejscu. Warto dowiedzieć się o tym rodzaju terapii jak najwięcej oraz sprawdzić, czy nie będzie ona korzystna dla naszego dziecka.


Jeden z najbardziej cenionych ośrodków zajmujących się hipoterapią znajduje się w pobliżu niezwykle malowniczej miejscowości, którą są Kanie Helenowskie -sprawdź sam. To jednakże nie jedyna zaleta - lokalizacja nieopodal stolicy sprawia, że dojazd jest bardzo ułatwiony, także baza noclegowa jest całkiem urozmaicona.
Wszystkie osoby interesujące się hipoterapią z pewnością powinny odwiedzać tę miejscowość, aby przekonać się, iż również u nas terapia przeprowadzana z wykorzystaniem koni może odbywać się na tak wysokim poziomie.
2021-04-28 20:46:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.