Pojazd doskonały, czyli jak usunąć rysy

Zarysowanie lakieru na samochodzie może zdarzyć się każdemu, nawet najbardziej wytrawnemu i uważnemu kierowcy. Rysa na pojeździe może być efektem nie tylko naszej czasowej nieuwagi, ale także wybryku chuliganów. Niezależnie od przyczyny rysy każdy właściciel samochodu pragnie tą wadę usunąć. Jak to wykonać najbardziej skutecznie?

Auto
Twórca: Marcus Balcher
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Usuwanie rys z samochodu uzależnione jest od tego, jak jest głęboka. Wśród kosmetyków do pielęgnacji samochodu są produkty o specjalnym przeznaczeniu, które pozwalają na usuwanie rys z samochodu niezależnie od ich głębokości. Wśród tych produktów są między innymi pasty, które pozwalają na usunięcie nawet pokaźnych rys na lakierze pojazdu. Pasty te mogą być stosowane do usuwania rys powstałych na starych i nowych modelach samochodów - więcej. Regeneracja uszkodzeń , które powstały na lakierze jest z pomocą tych past szybka i wyjątkowo efektywna. Dzięki tym produktom możliwa jest regeneracja karoserii , które pokryte zostały lakierem metalicznym, perłowym i wodnym. Produkt nakłada się na karoserię , wykorzystując bawełnianą ściereczkę lub delikatną gąbkę.


Rysy na aucie można usuwać także środkami, które mają postać pisaka. Są one tak samo skuteczne, jak pasty. Kosmetyki te pozwalają na usuwanie płytkich i głębokich zarysowań samodzielnie. Jeśli nie zamierzamy rys usuwać samodzielnie, to możliwym wyjściem jest zaprowadzenie auta do warsztatu lakierniczego - sprawdź.

Przedstawiany artykuł jest bardzo interesujący, ale bez wahania przeczytaj też podobny opublikowany tutaj (http://www.artgrafcars.pl/ochrona-lakieru/) w innym serwisie post - on również jest godny uwagi.

Renowacja porysowanego lakieru u lakiernika nie zawsze skończy się położeniem nowej warstwy lakieru. Na ogół wykorzystywanym sposobem usuwania zarysowań z karoserii pojazdu w specjalistycznym zakładzie jest polerowanie. Zabieg polerowania sprawia, że lakier na aucie nabiera identycznego wyglądu, jak przed pojawieniem się zadrapań. Jeśli zarysowanie jest bardzo głębokie, czyli dochodzi aż do warstwy farby podkładowej, nie pozostaje nam nic innego, jak nałożenie nowej warstwy lakieru.Pojawiania się rys na samochodzie (zamów Grosel serwis samochodowy w Krakowie z grosel.pl!) nie da się uniknąć. Do pojawiania się niektórych przyczyniamy się sami, w nieodpowiedni sposób myjąc pojazd.


Może zainteresują ciebie także

Codzienne życie w kawałkach, czyli zawsze coś można z niego stworzyć. Bo elementy są wszędzie, które należy poskładać

Samochód BMW
Twórca: ralev_com
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Świat składa się z małych elementów, bez których ciężko byłoby się zgodnie... poskładać. Ta interesująca gra słów jest zamierzona, bo odkrywa więcej prawdy niż nudne wywody. Świat to jest po prostu zestaw małych śrubek, jakie zawsze gdzieś pasują. Są to elementy znajdujące swoje miejsce, jedne bardziej trafne, drugie mniej, ale na pewno są niezbędne, aby wszystko mogło dziać się normalnie. Nie da się jednakowoż żyć w świecie, w którym brak reguł i porządku.

Rysy na samochodzie mogą pojawić się także podczas jazdy, kiedy spod kół samochodu wypryskują niewielkich rozmiarów kamyczki. Zazwyczaj można je usunąć, polerując auto, ale są i takie, których nie usunie nawet najbardziej skuteczny preparat do polerowania. W takiej sytuacji wymagana będzie wizyta w salonie lakierniczym.
2020-09-21 12:42:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.