Jak przekonać milusińskich do regularnego uprawiania sportów. Przydatne rady dla zapracowanych opiekunów

Świetnie znane sentencje przypominają, że należy od młodych lat uczyć latorośle dobrych nawyków, zarówno tych żywieniowych, jak i szeregu innych. Lekarze podzielają tę opinię, stąd już od dzisiaj warto zachęcać i przedszkolaków, i młodzież do uprawiania sportów.

obrazek - sport
Twórca: ㄚ亮
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
sport - marina
Twórca: ㄚ亮
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś zaciekawiona i pragniesz zaangażować swoje dziecko w wykonywanie aktywniejszych form spędzania wolnego czasu, czytasz właściwy artykuł. Niedawno totalnym hitem stały się hulajnogi trójkołowe, na 100 procent każda matka pamięta z czasów swojego dzieciństwa. Hulajnogi okażą się świetne dla tych pociech, które są za małe, by prowadzić samodzielnie rower. Ponadto, hulajnoga https://scootive.pl/ jest kategorycznie tańsza od nawet przecenionego roweru i dużo lżejsza, przez co jest komfortowa w przenoszeniu z miejsca na miejsce. Każda z was przytaknie, że włożenie rowerka dziecięcego do bagażnika samochodu jest kłopotliwe, a z hulajnogą się nie zdarza, ponieważ można ją zostawić nawet na podłodze w aucie. Dla starszych dzieci zalecamy nabyć bardziej wymagających sprzętów. Dobrze sprawdzą się rolki regulowane. Każda z was zdaje sobie sprawę, iż długość stopy dziecka bardzo szybko się zmienia, z tego powodu kupienie rolek z wmontowaną regulacją to niesamowicie dobry zakup. Takie rolki będą służyć naszemu dziecku co najmniej dwa sezony. W dodatku nasze dziecko nauczy się utrzymywania równowagi ciała i wzmocni mięśnie nóg. Lecz jeśli chcesz wraz z pociechą aktywnie spędzać czas, ponadto masz własny trawnik, możesz pozwolić sobie na kupienie siatki do badmintona. Nie masz się czego obawiać, ponieważ rakieta do badmintona jest dużo lżejsza od jej „siostry” rakiety do tenisa. Z tego powodu gra w badmintona jest bezpieczna dla dziecka, ponieważ nie ma ryzyka, że przy niewłaściwym odbiciu lotki rakietką nadgarstki ulegną urazom. Badminton jest super sposobem na spędzenie czasu wspólnie w gronie rodzinnym, co pozwoli wzmocnić relacje rodzinne. Natomiast jeżeli jesteś pracującą matką możesz zapisać swoją pociechę na wszelakiego rodzaju zajęcia pozaszkolne. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się: zajęcia tańca, ćwiczenia ze wspinaczki, pływactwo, piłka nożna i co oczywiste nauka gry na gitarze i sztuki walki.

Może zainteresują ciebie także

Zmywarka ma szansę okazać się być zabudowana

drukarki
Twórca: Vernon Chan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Trzeba ułatwiać sobie zwyczajne zajęcia oraz wszędzie gdzie to realne, korzystać z wsparcia różnorakich sprzętów, które będą część czynności wykonywały za nas.


Jazda na wrotkach
Twórca: Jason Hullinger
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną sprawą staje się dawanie przykładu, rzecz jasna dobrego, który podobno idzie z góry. Jeśli mama w młodości miała łyżwy figurowe i wieczory spędzała na osiedlowym lodowisku, a dzisiaj ogląda brazylijskie telenowele, to trudno, aby córka chciała oderwać się od komputera. W poszukiwaniu oryginalnych pomysłów warto przejrzeć ofertę okolicznego domu kultury i sprawdzić, jakie warsztaty są aktualnie dostępne - z pewnością kurs tańca jest dobrą alternatywą dla gry komputerowej. Najważniejsze jest to, by i łyżwy figurowe, i deskorolki albo rowery były jak najczęściej wykorzystywane, a wtedy nastolatek nie będzie zbyt długo siedział przed monitorem komputera. Więcej na stronie .
O korzyściach wynikających z systematycznych ćwiczeń mówi się tak często, że takie zaczynają brzmieć jak frazesy. Stąd rozsądniej nie koncentrować się na analizowaniu prawdziwości takich sądów, tylko zastanowić się, jak zachęcić rodzinę do czynnego uprawiania sportów i w ten sposób zadbać o zdrowie najbliższych.
2021-10-12 07:19:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.