Wibrometr oraz wibrograf - czym się odróżniają i jakie konkretnie mają zadania?

Nasz dzisiejszy temat, czyli wibrometr, jest to przyrząd, który ma za zadanie robić pomiary informacji, powiązanych z ciałami drgającymi. Ukazuje on je za pomocą tak zwanego "urządzenia wskazówkowego", z którym tworzy spójność.


aparaty
Twórca: 4Press.pl
Podpatrzone na: 4Press.pl


Po takiego typu opisie na pewno pierwsze co widzicie w głowie, to jakieś wielkie urządzenie, które to robi pomiary na przykład jakiegoś niespokojnego wulkanu, wypluwając z siebie paski papieru z narysowanymi falami drgań. A więc ten opis pasuje, jednak do urządzenia, które to przezywamy "wibrografem".


Wibrograf i wibrometr jest to jak widać po odczytaniu wstępu urządzenia przeznaczone do zmierzenia drgań. Posiadają one jednak kilka rzeczy, które to je odróżniają, wśród nich odnajdziemy przede wszystkim to, że mają różne rozmiary. Wibrograf to zazwyczaj dosyć spory sprzęt, który "wypluwa" z siebie dane w formie wykresów (bądź pokazuje je na ekranie), w czasie gdy wibrometr jest to dosyć małe urządzenie - można aby nawet i powiedzieć, że jest to urządzenie kieszonkowe, które to możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Takiego typu ręczny miernik wibracji i drgań, jest doskonały do takich rzeczy jak diagnostyka - dzięki temu, iż jest to sprzęt w pełni elektryczny oraz o nie dużych rozmiarach, nadaje się do dosyć konkretnej roboty, a możność jego ładowania jest jeszcze dodatkowym bonusem do jego i tak sporej przydatności. Warto po dodawać, iż poza standardowym wibrometrem istnieje również wibrometr typu laserowego - najbardziej ogromnym jednak zaskoczeniem jest wibrometr na androida.


Może zainteresują ciebie także

W jakim miejscu poszukiwać pomocy przy zepsutym sprzęcie AGD? sieć internetowa przychodzi z pomocą!

Google
Twórca: VEDIA S.A.
Podpatrzone na: VEDIA S.A.
Naprawa sprzętów typu AGD jest dosyć specyficzna - nie wszędzie się jej w ogóle podejmują, nie wspominając już o tym, iż najczęściej musimy poszukiwać kogoś, kto zna się na konkretnym sprzęcie.


Jest to w rzeczywistości zwykła aplikacja, która daje możność na zmierzenie drgań, choć co oczywiste nie jest tak efektywna co normalny podręczny sprzęt tego typu.
2022-09-08 07:36:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.