Samochód zniszczony w wypadku? Co zrobić w takiej sytuacji?

Stłuczka nie należy do przyjemnych zdarzeń, zwłaszcza wtedy, jeśli jest to związane z naprawą naszego pojazdu. Co trzeba zrobić w takim przypadku? O czym musimy pamiętać i na co zwrócić naszą uwagę?


Wypadek
Twórca: State Farm
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że uszkodzony pojazd to nie koniec świata. Ważne jest to, iż jesteśmy cali i zdrowi. To, co trzeba będzie zrobić, zależy od tego, jak bardzo uszkodzony jest nasz samochód. Jeżeli uszkodzenia nie są wielkie, może się okazać, że nie będzie potrzebna nawet wizyta w warsztacie i ewentualne naprawy będziemy mogli zrobić we własnym zakresie. Takie wyjście pozwoli nam zauważalne zredukować koszty, gdyż będziemy musieli tylko zakupić części zamienne. Inaczej będzie w przypadku, kiedy uszkodzenia okażą się bardziej poważne. Jeżeli na miejsce stłuczki konieczne będzie wezwanie autolawety, jaka odwiezie nasz pojazd we wskazane miejsce, koszty sporo wzrosną już na początku, a tym bardziej, jeśli wina leży po naszej stronie.

Jeśli wykupiliśmy jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC, to wówczas musimy pokryć wszystkie koszty naprawy naszego samochodu z własnych środków. W takim przypadku będziemy musieli wybrać warsztat, w którym dokonana będzie naprawa. Wbrew pozorom jest to sprawa ogromnie ważna, gdyż jeśli naprawa zostanie wykonana niefachowo, będzie to wpływało na przyszłą eksploatację naszego auta. Dlatego bardzo ważne jest, aby naprawę zlecić sprawdzonemu warsztatowi. Nie można kierować się tu tylko najniższym kosztem naprawy, bo zamiast złudnej oszczędności może to doprowadzić do sporych wydatków w przyszłości.


Wrak
Twórca: Istockphoto
Podpatrzone na: Istockphoto
Najtrudniej będzie w sytuacji, gdy samochody po zdarzeniu drogowym nie nadają się do dalszego użytkowania, albo ich naprawa przewyższa ich wartość. Może się okazać, że jedynym sensownym wyjściem będzie złomowanie aut. Czasami jest to mniej kłopotliwe niż sprzedanie pojazdu. Jeżeli oddamy samochód do stacji demontażu pojazdów, dostaniemy komplet dokumentów potrzebnych do wyrejestrowania pojazdu. Aby znaleźć punkt, w którym można zezłomować pojazd wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce hasło „złomowanie aut”. W ten sposób możemy znaleźć nie tylko najbliższą stację demontażu pojazdów, ale również wszelkie informacje, które pomogą nam w złomowaniu.

Pamiętajmy, by nie wpadać w panikę, jeżeli przydarzy nam się wypadek.

Czy masz ochotę przeglądnąć kolejne wpisy? Więc zachęcamy do kliknięcia w link - pod nim czeka na Ciebie autorska strona (http://www.marexopony.pl/mechanik-wroclaw).

Najważniejsze jest to, aby nic poważnego nam się nie stało. Wtedy będziemy mogli spokojnie zastanowić się nad tym, jakie mamy możliwości. Naprawa, sprzedaż, a może złomowanie aut.
2021-10-11 07:21:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.