Zatroszcz się o swe cenne dane

Niemal każdy obecnie posiada ważne dane na swym komputerze. Należy zatroszczyć się o to, aby ich nie stracić. Sprawa jest szczególnie istotna, gdy mamy swą firmę.


Obecnie ciężko jest prowadzić konkretną działalność bez komputera oraz pomocnych programów.


Kłopot polega na tym, iż często na komputerze mamy wrażliwe dane, jakich utrata może być dla nas tragiczna. Należy więc tworzyć kopię zapasową danych, by ustrzec się przed tą stratą. Kopia danych jest przydatna, gdy komputer się zepsuje. Popularne systemy operacyjne gwarantują szybkie oraz regularne tworzenie kopii zapasowych. W pierwszej kolejności trzeba zadecydować, które dane (zobacz https://www.happytree.com.pl/oferta/niszczenie-dokumentow-nosnikow-danych/niszczenie-dyskow-hdd/) będą dla nas istotne. Najlepiej jest zapisać owe dane (zobacz https://www.happytree.com.pl/rodo-niszczenie-dokumentow-zawierajacych-dane-osobowe/) na nośnik zewnętrzny, ponieważ w razie jakiejkolwiek awarii będziemy mieć do nich stały dostęp. Najistotniejsze będą rzecz jasna wszelkie utworzone przez nas zdjęcia lub dokumenty.


Może zainteresują ciebie także

Rozwój przemysłu i gospodarki powoduje rozkwit technik zabezpieczających, do nich włączają się przekaźniki termiczne

Blu-ray
Twórca: haru__q
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
We wszystkich znacznych zakładach są używane silniki, które często funkcjonują bez przerwy. Taki system pracy prowokuje ich nadmierne rozgrzewanie się, co przyczynia się do ich zniszczeń.


JetFlash 700
Twórca: Sarota PR
Podpatrzone na: Sarota PR


Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Twórca: Bird&Co Sp. z.o.o.
Podpatrzone na: Bird&Co Sp. z.o.o.


Najkorzystniej jest rozważyć posiadanie kilku kopii. Zapobiegnie to totalnej stracie danych. Kopia danych winna być przeprowadzana codziennie, jeżeli komputer posłuży nam do działań służbowych. W internecie można znaleźć poradniki, które mówią o tym, jak przeprowadzić taką kopię. Możemy także znaleźć dyskusje na forach na ów temat. Jeśli prowadzimy dużą firmę i mamy parę komputerów warto tworzyć kopie na serwerze. Warto także korzystać z porad fachowców, jacy przeprowadzą nas przez cały proces.


Nieistotne, czy mamy firmę, czy używamy komputera do celów mniej formalnych, kopia zapasowa jest nieodzowna, jeśli nie chcemy stracić naszych wrażliwych danych. Warto zatem zrobić ją już dziś.
2018-08-20 07:16:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.