Czym jest macierz dyskowa oraz dlaczego warto ją wykorzystywać?

Sprawa posiadania jak największego bezpieczeństwa w tzw. środowisku IT przy wprowadzeniu bardzo dużej wydajności i łatwość zarządzania czy konsolidacja urządzeń to główne argumenty przemawiające za wykorzystaniem narzędzia posiadającego od paru do kilkuset dysków fizycznych.
Są one dla serwera uwidocznione są jako unikalny dysk.


przykład czarnego samochodu marki ford focus
Twórca: Aurélien JEANNE
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Tego typu macierz dyskowa jest używana nie tylko w ogromnych korporacjach czy też urzędach, lecz również w przypadku poszczególnych serwerów. Wymienione wyżej atuty w rzeczywistości oznaczają znacznie większe wykorzystanie miejsca na dyskach. Taki system macierzowy, dzięki wielopoziomowej strukturze to w praktyce wykorzystujący dużą ilość protokołów dostęp do wszystkich danych. Jest to zatem bardzo skomplikowany system w jednej obudowie. Użyty w takich macierzach algorytm RAID zapewnia znakomitą dostępność informacji przy zachowaniu dużego bezpieczeństwa funkcjonowania.

Poczytaj więcej na ten temat (etteplan.com/pl/uslugi) pokrewnego postu - są tam umieszczone niezwykle pożyteczne dane, które zapewne docenisz w praktyce.

Jest to szczególnie istotne w wypadku znacznych korporacji lub różnych spółek.


macierz dyskowa
Twórca: TAKA@P.P.R.S
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Kolejną korzyścią wynikającą z zastosowania macierzy dyskowej jest niezwykle widoczne polepszenie wydajności pracy serwera. Taka macierz jest w stanie niezwykle odciążyć procesor, a poprzez to wywołać przyspieszenie mechanizmów RW. Mimo pozornego dużego stopnia zaawansowania, administracja tego typu systemem jest dla wykwalifikowanego informatyka stosunkowo łatwa. Jest tak z tego powodu, że dużą część prac można by przeprowadzić przy wykorzystaniu jedynie pojedynczej konsoli.
Poza tym duża część prac powiązanych z rozbudową systemu można by wykonać tak, że jest to łatwe do zinterpretowania dla innych części systemu i to bez obowiązku wstrzymywania układu.
2019-11-10 07:23:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.