Który telefon komórkowy zakupić dla nestora?

Nabywanie telefonu idealnego dla osoby starszej bywa autentycznym wyzwaniem.


Smartfon jest fenomenalnym wynalazkiem - nadaje się znakomicie do odtwarzania multimedialnych plików, pozwala na pstrykanie fantastycznych zdjęć, a dzięki aplikacjom możemy bezustannie rozszerzać jego ergonomiczność.


O ile jednakże dla młodzi smartfon jest idealnym kompanem, o tyle osobom starszym sprawiać może mnóstwo kłopotów. Stale zmieniający się interfejs, obsługa poprzez dotyk, setki funkcji czy modyfikujące się oprogramowanie powodują, iż w obsłudze takiego przenośnego komputera można się naprawdę pogubić. telefony stacjonarne odeszły już do lamusa. Którą więc komórkę kupić dla babci oraz dziadka?


Wzmocniona obudowa WD Nomad
Twórca: Tabasco PR
Podpatrzone na: Tabasco PR


Gros telefonów ma raczej niewielkie przyciski. W końcu fabrykanci dążą do tego, ażeby urządzenie było względnie niedużych rozmiarów, ale miało przy okazji miało spory ekran. W efekcie literki bywają naprawdę małe. Czasami możemy nie zdawać sobie z tego kwestii.

Na tej stronie jest dużo praktycznych wiadomości, ale szybko sprawdź też inne szczegółowe informacje (guitarproject.pl/). One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

A co gdy taki telefon trafi w dłonie starszej osoby, jakiej wzrok nie jest najlepszy i która nie zna na pamięć układu liter? Telefon dla dziadka powinien zatem mieć duże oraz czytelne guziki, do tego dobrze a także jasno podświetlane. Wykonanie przycisków również nie będzie bez znaczenia. Z klawiatury powinno korzystać się wygodnie i pewnie.


Może zainteresują ciebie także

Mnóstwo osób instaluje na własnych dachach moduły fotowoltaiczne, by zaoszczędzić na opłatach

panele fotowoltaniczne
Twórca: Anne Marie Peterson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Korzystanie z solarnej energii jest bardzo popularne. Wielu właścicieli domów zdecydowało się na zainstalowanie paneli, które przemieniają słoneczne promienie w energię niezbędną do zasilania urządzeń elektrycznych albo ogrzania domu.


Niezwykle istotne jest to, że taki sposób uzyskiwania energii jest zdrowy dla środowiska.


Ekran powinien być z pewnością czytelny, natomiast wszelkie wyświetlane na nim znaki muszą być doskonale widoczne.

Jeśli czytasz przedstawiany tekst to oznacza, że temat Cię bardzo zafascynował - wejdź na odnośnik do serwisu (https://www.gohero.pl/dron-dji-mavic-air-2), a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Wielkość nie ma dużego znaczenia. Istotne, ażeby litery i cyfry nie były za małe. Z tym na szczęście nie mają kłopotów producenci komórek dla seniorów.
2020-05-06 08:41:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.