Co jest ciekawym rozwiązaniem na kontrolowanie dostępu do miejsc użyteczności publicznej?

Do dużej ilości obiektów czy miejsc, do jakich wstęp powinien zostać z jakichś powodów kontrolowany, ich szefowie montują specjalny typ bramek, jakie zmuszają do konkretnych zachowań.
Może tu chodzić o wymóg okazania biletu wstępu albo tylko o to, aby można było przechodzić przez nie w sposób zorganizowany.


wymagania
Twórca: Sweex
Podpatrzone na: Sweex


Bajkonur
Twórca: Western Digital
Podpatrzone na: Western Digital


Zależnie od konkretnego miejsca mogą to być bramki obrotowe, które mają pojedyncze lub dwa skrzydła. Są również bardziej rozbudowane wersje. W wypadku tych montowanych wewnątrz jakiegokolwiek budynku, zazwyczaj są zamontowane na wysokości ok. 1 metra, z kolei te zewnętrzne mogą mieć ok. 2 m wysokości. Są wyprodukowane dla przykładu z metalu lub aluminium. Niezależnie jednak od konkretnego surowca, cechują się one najlepszą jakością, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz bezproblemową eksploatację również w trudnych warunkach atmosferycznych. Są one stosowane w takich miejscach masowego użytku jak dworce, lotniska czy kina. Takie bramki są zaopatrzone w specjalistyczne ramiona, jakich ilość jest zależna od danego typu bramki.


Przy bramkach obrotowych mogą być zamontowane tego typu systemy kontroli wstępu jak możliwość sprawdzenia biletów lub karty pracowniczej. Wykonywane to może być przykładowo przy pomocy wykonanych z plastiku kart. Automatyczne bramki obrotowe wyposażone są w siłowniki, z kolei bramy ręczne mają zamki albo rygle.
Wszystkie takie urządzenia wyposażone są w systemy bezpieczeństwa, które uniemożliwiają zranienie osoby, która przez tego typu wejście przechodzi. Ponadto również producenci, jak i sprzedawcy takich bramek często proponują także montaż i serwis tego typu produktów.
2022-09-10 07:36:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.